Uprchlík z Eritreje zahynul pod koly britského kamionu v Calais

Uprchlík z Eritreje zahynul pod koly britského kamionu v Calais
Autor fotografie: Screenshot YouTube
10 / 10 / 2016, 22:15

V neděli se pokusila skupina afrických běženců zastavit britský kamion na silnici A16 blízko přístavu v Calais. Dva migranti vběhli do cesty projíždějícímu kamionu, řidič sice strhl řízení, ale přesto jednoho z nich usmrtil.

Prokurátor Pascal Marconville z Boulogne-sur-Mer uvedl, že "Řidič zastavil a chtěl chlapci poskytnout pomoc, ale byl napaden několika dalšími uprchlíky a proto raději utekl až k policejní stanici u vjezdu do tunelu pod Lamanšským průlivem, kde celý incident oznámil."  Testy na alkohol a drogy byly u řidiče negativní. Britský řidič nebyl obviněn a v pondělí mohl pokračovat v cestě. Zdroj: dailymail.co.uk

Podle policie byl Eritrejec součástí skupiny migrantů, která klade na silnici překážky, aby vozidla donutili zpomalit nebo úplně zastavit. Úřady už před několika týdny varovaly, že migranti začínají používat novou strategii. Hází velké předměty přímo na auta, často na auta s turisty – ve snaze způsobit dopravní nehodu. Ty totiž na nějakou dobu zastaví nebo výrazně zpomalí veškerý provoz a oni se tak mohou dostat do kamionů. Podle agentury AP jde letos už o čtrnáctou oběť z řad migrantů z tábora v Calais. 

Otřesná výpověď o situaci v Calais. Na vozidla nemilosrdně útočí gangy ozbrojených imigrantů

„Cílí na motoristy, aby způsobili nehody, to je jejich nová taktika. Kolega léčí člověka, který byl nedávno zraněn, když na jeho auto migrant hodil nějaký velký předmět," potvrdil lékař z nemocnice v Calais. Zdroj: eurozpravy.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.