Uprchlík zavraždil ve Vídni starší ženu. Zřejmě měl psychické problémy

Uprchlík zavraždil ve Vídni starší ženu. Zřejmě měl psychické problémy
04 / 05 / 2016, 12:00

Neúspěšný žadatel a o azyl dnes ráno surově umlátil ve Vídni 54 letou ženu.

Žena byla zavražděna dnes v časných ranních hodinách, když spolu se svou 41 letou kolegyní mířily do práce. Podle serveru diepresse.com na ní kolem půl třetí ráno zaútočil asi metrovou železnou tyčí 21 letý Keňan. Žena na místě zemřela, policie už útočníka zadržela.

Podle nově zveřejněných statistik byli cizinci zodpovědní za 44 procent trestných činů v roce 2015 v Rakousku. Velký počet pachatelů pochází z Afghánistánu. Zdroj: eurozpravy.cz

Podle policejního mluvčího je pachatelem neúspěšný žadatel o azyl, který na rakouském území pobývá "neoprávněně". Ženy, které pracují jako uklízečky, procházely místním trhem ve čtvrti Ottakring. Spatřily muže s tyčí a přešly na druhou stranu ulice. Ten je dostihl a údajně bez příčiny začal ženu surově bít. Druhé ženě se podařilo utéct.  

Podle policie není zřejmý motiv a pachatel bude podroben psychologickému vyšetření. Podle serveru LiveLeak.com žil v Rakousku šest let a byl už 14 krát zatčen za obchodování s drogami, vloupání a násilnosti.


Zdroj: deník.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace