"Uprchlíky zpět nepřijmeme. Nechceme je tady," uvedl libyjský premiér

&quote;Uprchlíky zpět nepřijmeme. Nechceme je tady,&quote; uvedl libyjský premiér
06 / 06 / 2016, 16:45

Libyjská vláda odmítá přijímat zpět uprchlíky zadržené při cestě na evropský kontinent.

Uvedl to pro nedělní vydání "Welt am Sonntag" libyjský premiér al-Sarraj Fajes.

"Libye nebude akceptovat podobnou smlouvu, jakou uzavřelo s EU Turecko. Evropa si musí sama najít způsob, jak vracet uprchlíky do jejich domovských zemí. Uprchlíci tady s námi žít nemohou," cituje premiéra německý deník.

Předseda vlády národní jednoty reagoval na vyjádření rakouského ministra zahraničí Sebastiana Kurze, který pro "Presse am Sonntag" uvedl, že Evropa by měla postupovat stejně jako Austrálie a uprchlíky držet na středomořských ostrovech a vracet je zpět. 

Italský prezident Sergio Mattarella dnes vyzval Evropskou unii, aby „nenechala Itálii samotnou" čelit přílivu přistěhovalců. Poukazoval na to, že se předpokládá, že do proud migrantů směřujících do Itálie se v létě značně zesílí. Zdroj: globe24.cz

Za poslední čtyři dny nalezli záchranáři na plážích západní Libye těla 132 utonulých běženců. Oznámil to v neděli Červený kříž a místní představitelé. Téměř všechna těla s výjimkou tří byla vyplavena u přístavního města Zuára, zbylé oběti byly objeveny na pláži vzdálené 20 kilometrů dále na východ. Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace