Úřad syrského prezidenta: Útok USA byl unáhlený a nezodpovědný

Úřad syrského prezidenta: Útok USA byl unáhlený a nezodpovědný
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: vzdušný útok
07 / 04 / 2017, 15:00

Úřad syrského prezidenta označil dnešní americký útok na syrskou vojenskou základnu nedaleko Homsu za unáhlený a nezodpovědný. USA se podle úřadu syrského prezidenta Bašára Asada nechaly naivně unést falešnou propagandistickou kampaní. Informovala o tom agentura Reuters.

V prohlášení úřadu syrského prezidenta se také uvádí, že americký útok nebyl podložen fakty. USA útok zdůvodnily úterním náletem syrských letounů na město Chán Šajchún, který byl podle Washingtonu chemickým útokem. Syrská vláda ale popírá použití plynu a tvrdí, že zasáhla sklad chemických zbraní islamistů z Fronty dobytí Sýrie (dříve An-Nusra), která oblast ovládá. Po otravě zatím neznámým plynem tam zemřelo přes 80 lidí.

Úřad prezidenta Asada označil americký útok za nezodpovědný a krátkozraký. Podle něj tato americká ,,agrese" jen podpořila rozhodnost syrského režimu zakročit zvýšeným tempem proti ,,teroristům". Za teroristy syrská vláda obvykle označuje nejen teroristy z organizací jako je Fronta dobytí Sýrie či Islámský stát (IS), ale i syrskou povstaleckou opozici.

Spojené státy dnes nad ránem syrského času vypálily na základnu Šajrát, která leží asi 20 kilometrů jihovýchodně od města Homs, asi šedesát střel s plochou dráhou letu Tomahawk ze dvou válečných lodí ve východním Středomoří.

 

psali jsme:

VIDEO: USA zaútočily na vojenskou základnu v Sýrii, čtyři mrtví vojáci

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku