Úřady ve Francii zakázaly pochody na památku obětí atentátů

Úřady ve Francii zakázaly pochody na památku obětí atentátů
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
28 / 07 / 2016, 15:30

Nice/Rouen (Francie) 28. července (ČTK) - Vedení departementu Alpes-Maritimes z bezpečnostních důvodů zakázalo nedělní pochod v Nice na památku obětí atentátu ze 14. července, při němž v tomto jihofrancouzském městě zahynulo 84 lidí.

Kvůli bezpečnostním obavám se neuskuteční ani obdobný průvod v Saint-Étienne-du-Rouvray na severu země, kde dva teroristé v úterý zavraždili kněze v kostele. Plánovaný byl na dnešek.

Ve městě nedaleko Rouenu se bude dnes večer konat pouze pietní shromáždění na místním stadionu. Zúčastní se ho mimo jiné starosta města, rouenský biskup a také členové muslimské obce, informovala francouzská média.

Pochod v Nice svolávali pořadatelé na nábřeží prostřednictvím sociálních sítí. Lidé chtěli projít od nemocnice Lenval až k památníku připojení Nice k Francii, tedy zhruba trasu, na níž útočník v autě najížděl na lidi oslavující večer státní svátek. Jeho čin si vyžádal i několik zraněných. Vedení departementu obyvatele Nice vyzvalo, aby se pochodu kvůli bezpečnosti neúčastnili.

Tagy článku