Flastr jak za vraždu v Čechách: Za urážku thajského krále putuje do chládku na dlouho

Flastr jak za vraždu v Čechách: Za urážku thajského krále putuje do chládku na dlouho
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: thajská vlajka
02 / 02 / 2017, 12:30

Velmi draho přišlo mužovi to, že si ,,dovolil" urazit thajského krále a jeho rodinu na Facebooku.

V Thajsku se trestá i slovní urážka hlavy státu tvrdými tresty. Sám se o tom přesvědčil Thajec Burin Intin, který pracoval jako svářeč.

Byl odsouzen k jedenáctiletému trestu za to, že na sociální síti zveřejnil sérii urážek, jež snižovaly ,,královský majestát". Intinovy příspěvky měly být hanlivé a ,,nactiutrhačné".

Muži přitom hrozilo i patnáct let vězení, což je nejvyšší trest, který může v Thajsku člověk za urážku královské rodiny dostat. Součástí žaloby osmadvacetiletého Thajce byl i fakt, že měl údajně do svého počítače nahrávat ,,falešná data", což nepřipouští Zákon o počítačových zločinech, který v Thajsku platí.

Aktivisté a kritikové thajské vlády dlouhodobě kritizují platný zákon o urážce královského majestátu. Podle nich jej vláda využívá proti svým domnělým či skutečným kritikům. V roce 2015 byl například zatčen i muž, který si dělal na sociální síti legraci z králova psa.  

 

psali jsme:

Thajsko zvažuje trest smrti pro státní úředníky, kteří přijmou větší úplatek

související:

Kanaďanka byla zatčena za to, že si dovolila urazit Erdogana. Hrozí jí až čtyři roky ve vězení

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.