US Air Force zdvojnásobí počet letek dronů

US Air Force zdvojnásobí počet letek dronů
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Reaper
11 / 12 / 2015, 09:30

Letectvo oznámilo, že plánuje více než zdvojnásobit počet letek, které operují s drony, budou rozmístěny na více místech po celých Spojených státech a v zámoří.

Rozhodnutí bude vyžadovat asi 3 000 nových členů personálu, včetně 700 pilotů samotných dronů a další personál údržby. V současné době existuje osm letek dronů.

Gen. Herbert Carlisle, šéf bojového velitelství v Langley Air Force Base ve Virginii říká, že přidání letek dronů do potenciálních lokalit, jako je Langley nebo Davis-Monthan Air Force Base v Arizoně by mohla pomoci spojit operace dronů s výzvědnými jednotkami.

Dodal, že letectvo bude spolupracovat s Pentagonem a Kongresem, aby získalo potřebné finanční prostředky. Pentagonu opakovaně řekl, že potřebuje větší bezpilotní letadla pro shromažďování informací a útočné mise.

Zdroj: www.nzherald.co.nz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.