US Army testuje novou helmu poskytující kompletní balistickou ochranu

US Army testuje novou helmu poskytující kompletní balistickou ochranu
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: helma
12 / 08 / 2017, 12:00

Helma využívá tzv. integrovaný systém ochrany hlavy (IHPS).

Americká armáda se pustila do testu nové helmy, která má poskytnout vojákovi plnohodnotnou ochranu hlavy. Helma využívá tzv. integrovaný systém ochrany hlavy (IHPS), jež poprvé chrání hlavu, ale i ,,rizikové" části obličeje, jako je čelist. Helma je součástí komplexního šestidílného systému ochrany (Soldier Protection Systems), která má za cíl ochránit vojákovu hlavu, oči, trup a pánevní oblast.

psali jsme: Taktická balistická helma s infračerveným viděním vydrží kulky z Kalašnikova i šrapnely od bomby

V předchozích letech se objevily nové materiály s vylepšenou balistickou ochranou, které měly tu výhodu, že byly lehčí. Po 11. září 2001 a invazi do Iráku v roce 2003 pak sice američtí vojáci v terénu měli velmi dobrou ochranu hrudníku a lebky, ale obličejová část včetně čelisti byla stále poměrně zranitelná.

 

IHPS kromě kompletní ochrany vojákovy hlavy tak spolehlivě pokryje i dolní čelist. Helma pak disponuje některými ,,vylepšenými" schopnostmi, které pomohou získat vojákovi v poli výhodu nad nepřítelem. Součástí helmy jsou brýle pro noční vidění, přilba poskytuje lepší ochranu pro tupým úderům a nárazům než současná helma ECH (Enhanced Combat Helmet), je o 5% lehčí, nabízí i pasivní sluchovou ochranu. Může také ,,vyhodnotit" zranění hlavy či otřes, které voják v boji utrpí.

psali jsme: Úspěšný test nové lehké helmy pro F-35

Nová helma se systémem IHPS má být k dispozici americkým vojákům v příštím roce, kdy se jim dostane celkem 7 000 kusů.

 

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace