US Army vybralo nástupce legendárního Hummeru

US Army vybralo nástupce legendárního Hummeru
Autor fotografie: Oshkosh Defense|Popisek: Oshkosh L-ATV
26 / 08 / 2015, 00:30

O dodávku Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) se popraly AM General, Lockheed Martin a Oshkosh.

Vítěz bere vše, tedy zajistí dodávku všech vozidel armádě USA a tím vítězem je firma Oskhosh. Americká armáda to oznámila v úterý.

Oshkosh porazil výrobce Humvee, AM General i giganta obraného průmyslu Lockheed Martin, a odchází se smlouvou na 6,7 mld USD pro počáteční výrobu, celkově se ale odhadují náklady armády na 30 miliard dolarů. Během tří let počáteční výroby a pěti let plné produkce bude vyrobeno 49,100 vozidel pro armádu a 5,500 pro námořní pěchotu.

JLTV firmy Oshkosh

Výroba JLTV vozidel bude probíhat v továrně firmy Oshkosh ve Wisconsinu, s první dodávou do 10 měsíců po podepsání smlouvy. Plná výroba naběhne v roce 2018.

Oshkosh is JLTV. Anything else is something less.

Objednané vozy nahradí až 1/3 flotily vozů Humvee v různých složkách americké armády. Firma AM General jich pro potřeby vojenských sil vyrobila přes 280 000.

Tato zpráva byla oznámena 25.8.2015 v 5:35 místního času a od toho okamžiku webový server firmy přestal zvládat provoz a spadnul.

chyba

Zdroj: DefenseNews

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.