US Navy možná namontuje railgun rovnou na torpédoborec třídy Zumwalt

US Navy možná namontuje railgun rovnou na torpédoborec třídy Zumwalt
Autor fotografie: US Navy|Popisek: USS Zumwalt
19 / 03 / 2016, 13:00

Vývoj téhle futuristické zbraně, která vypadá jak z nějaké hry nebo sci-fi probíhá natolik dobře, že námořnictvo chce přeskočit testování prototypu na moři a rovnou jednotku děla nainstalovat na palubu torpédoborce třídy Zumwalt, který má vyplout v roce 2018.

A new electromagnetic railgun.

Námořnictvo testovalo elektromagnetické dělo a operační jednotka by mohla být připravena do jednoho z nových torpédoborců třídy Zumwalt, které jsou rozestavěné v loděnici Bath Iron Works.

Admirál Pete Fanta, ředitel hladinových zbraní US Navy vzdává myšlenku současného plánu letos dát prototyp na jiné zkušební plavidlo a místo toho chce dát railgun rovnou na loď USS Lyndon B. Johnson. 

"Třída Zumwalt je jednou z několika možností, které jsme zkoumali pro nasazení elektromagnetického děla," řekl poručík komandér Hayley Sims, mluvčí amerického námořnictva. "Vzhledem k požadavkům na velikost, hmotnost a energetické požadavky, budou některé platformy vhodnější pro tuto technologii než jiné."

Railgun používá elektřinu namísto střelného prachu k urychlení projektilu na šesti až sedminásobek rychlosti zvuku, což mu dává dostatek kinetické energie ke zničení cíle. Railgun dostřelí na vzdálenost 160 kilometrů. Účinná zbraň. kde střelivo je za dolary ve srovnání desítkami tisíc za inteligentní munici.

The first full-power test of the electromagnetic railgun prototype launcher.

Od vzniku programu Zumwalt bylo jasné, že tyto obrovské torpédoborce jsou pravděpodobnými kandidáty na tuto zbraň díky své schopnosti produkovat až 78 MW elektrické energie pro pohon, zbraně a sensory. Systém elektromagnetického děla by mohl nahradit některé dělo ráže 155 mm.

USS Johnson bude třetí a poslední torpédoborec třídy Zumwalt.

Zdroj: Military.com

Tagy článku