US Navy: Opět porucha lodě třídy LCS

US Navy: Opět porucha lodě třídy LCS
Autor: Naval Surface Warriors|Popisek: LSC Coronado
31 / 08 / 2016, 00:45

Další nepříjemná porucha lodi z amerického programu LCS tentokrát postihla trimaran od společnosti General Dynamics. Loď USS Coronado má problém s pohonem ve středním Pacifiku.

Podle zpráv se loď vrací na základnu na Havaji. Po lodích třídy Freedom od Lockheed Martin, je tu tedy nyní problém s lodí třídy Independence.

USS Coronado je nyní asi 800 námořních mil od pobřeží Havaje, kam míří rychlostí pouhých 10 uzlů. Na palubě je 70 námořníků a Coronado je doprovázen vojenským tankerem Henry J. Kaiser.

Přístav Pearl Harbor opustil Coronado v pátek a mířil do západního Pacifiku, kde předtím 16 měsíců operoval ze Singapuru. Nyní byla loď zapojena do několika týdenního cvičení RIM, a operovala právě z Pearl Harboru.

"Rozsah oprav a provozní dopady nejsou v současné době známy. Posouzení nehody bude dokončeno po návratu do Pearl Harboru a další podrobnosti budou zpřístupněny, jak jen to bude možné, " uvedla Třetí flotila ve svém prohlášení.

USS Coronado se stala už čtvrtou lodí třídy LCS od prosince 2015, která utrpěla závažnou nehodu. 

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace