US Navy se potýká s nedostatkem lodí

US Navy se potýká s nedostatkem lodí
Autor: US Navy|Popisek: Útočná ponorka třídy Virginia Minnesota (SSN 783)
23 / 07 / 2016, 08:30

US Navy je nuceno prodlužovat životnost svých ponorek, a snížilo počet ponorek na vyřazení v roce 2017 z 10 kusů na 6.

Bylo to oznámeno v poslední verzi 30ti letého plánu výstavby amerického loďstva, který byl doručen Kongresu 9. července.

I tak ale dojde k vyřazení několika ponorek třídy Los Angeles během let 2017 až 2021, kdy postupně klesne stav ponorek US Navy z dnešních 52 strojů na 48 v roce 2022 a pouhých 41 v roce 2029.  Pak bude následovat pomalý nárust na 51 v roce 2046. Tyto stavy odpovídají předpovědi z loňského roku.

Sailors aboard the Los Angeles-class attack submarine USS Annapolis (SSN 760) stand by.

Snižování stavů ale nečeká jen ponorky, v roce 2020 budou vyřazeny dva nejstarší raketové křižníky třídy Ticonderoga - USS Bunker Hill a USS Mobile Bay, čímž poklesne stav z 22 na 20 kusů, což se bude US Navy snažit vykompenzovat rostoucím počtem torpédoborců Arleigh Burke ve variantách Flight IIA a zcela nových Flight III. Do služby také vstoupí gigantické torpédoborce třídy Zumwalt, z nichž minimálně jeden by měl být vybaven railgunem.

USS Bunker Hill conducts a replenishment-at-sea.

USS Bunker Hill a USS Mobile Bay byly první upgradované křižníky pro roli koordinace vzdušné obrany svazů letadlových lodí. Nyní prochází modernizaci novější lodě, které je v této roli nahradí.

Psali jsme: 183 metrů dlouhý USS Zumwalt vypadá na radaru jako 12 metrová rybářská loď

Rozpočet pro rok 2017 a výhled do dalších let ukazuje, že US Navy staví méně lodí, než by potřebovala, cílem stále zůstává číslo 308 lodí (stávající počet je 276). Zde je předpoklad, že počet lodí bude stoupat na 287 v roce 2017, 313 v roce 2025 a v letech 2031 - 2046 se bude držet na pouhých 290 lodích.

Zdroj: Defense News

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace