US Navy uvolnilo nové video ze setkání USS Donald Cook s Rusy

US Navy uvolnilo nové video ze setkání USS Donald Cook s Rusy
Autor fotografie: US Navy|Popisek: USS Donald Cook (DDG 75)
20 / 05 / 2016, 09:30

Americké námořnictvo uvolnilo další videa z přeletů a simulovaných útoků ruských letadel a vrtulníků na loď třídy Arleigh Burke v Baltském moři 11. a 12. dubna.

Video ukazuje průlety poněkud historických strojů Su-24 a vrtulník KA-27, který pořizoval snímky americké lodi. 

Psali jsme: Další blízké setkání torpédoborce USS Donald Cook s Rusy

Torpédoborec vybavený systémem AEGIS je více než schopný se ubránit několika strojům Su-24, i přes populární proruský hoax o systému elektronického boje Khibini, kdy zpráva o neutralizaci systémů lodi byla popřena i samotným výrobcem Khibini.

Psali jsme: Kerry: USS Donald Cook mohl ruské letouny sestřelit

USS Donald Cook byl sledován ruskou výzvědnou lodí nějakou dobu, než došlo k setkání s ruskými letadly. Americká posádka vysílačkou upozornila ruskou loď, že provádí rutinní operace.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace