USA a Rusko ukazují svaly několik kilometrů od sebe

USA a Rusko ukazují svaly několik kilometrů od sebe
Autor: US Army|Popisek: Obrněné vozidlo Stryker
27 / 02 / 2015, 14:30

Ruské převzetí Krymu změnilo bezpečnostní situaci v Černém moři pro lodě a letadla NATO, sdělil tuto středu velitel amerických jednotek v Evropě.

"Krym byl, pokud jde o zbraňové systémy proměněn poměrně významným způsobem, " řekl generál Philip Breedlove novinářům v Pentagonu. "A tyto zbraňové systémy, od systémů protivzdušné obrany, schopných zasáhnout téměř polovinu Černého moře přes pozemní systémy, s dosahem na téměř jakoukoliv oblast Černého moře udělaly z Krymu silnou základnu."

Breedlove učinil svůj komentář v den, kdy USA a Rusko demonstrovaly svou sílu jen několik kilometrů od sebe na opačných stranách estonských hranic.

Jednotky americké armády (Second Cavalry Regiment) jely ve vozidlech Stryker ulicemi města Narva, jako součást vojenské přehlídky u příležitosti estonského dne nezávislosti, zatímco ve stejnou dobu ruští výsadkáři prováděli cvičení kousek za hranicí.

Americká jednotka je v Estonsku na sérii cvičení s estonskou armádou.

NATO navýšilo svou přítomnost ve východní Evropě, aby zmírnilo obavy jeho spojenců na hranicích s Ruskem, kteří značně znervózněli po ruské invazi na Ukrajiny.

Zdroj: Defence News

Psali jsme také:

Estonsko buduje na hranici s Ruskem opevnění

Rusko opravuje svá jaderná monstra 

Američtí zabijáci tanků v Evropě 

Rusko chřestí zbraněmi nad Barentsovým mořem 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace