USA budou zvláštním partnerským státem nadcházejících Dnů NATO, prohlásil americký velvyslanec

USA budou zvláštním partnerským státem nadcházejících Dnů NATO, prohlásil americký velvyslanec
30 / 05 / 2018, 11:30

Americký velvyslanec v ČR Stephen B. King řekl při setkání s vojáky amerického konvoje, který projížděl přes ČR, že USA se stanou zvláštním partnerem Dnů NATO v Ostravě. Ty se konají letos v září.

King ve Staré Boleslavi řekl, že se tak stane při příležitosti 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi USA a tehdejším Československem. Americký velvyslanec dále uvedl, že na tradiční akci USA připravuje výraznou účast své techniky, protože si cení velmi dobrých vzájemných vztahů.

psali jsme: Dny NATO letos nabídnou i historický kemp a Janáčkovu filharmonii

Nicméně zatím neuvedl, jaká americká technika by se měla v září v Ostravě objevit. V minulosti to byly například strategické B-52H Stratofortress a B-1B Lancer, značný ohlas pak vzbudily také transportní stroje C-17 Globemaster, obří C-5 Galaxy či  létající tanker KC-135 Stratotanker.

Výrazná účast USA jakožto zvláštní partnerské země (Special Host Nation) na Dnech NATO znamená, že Američané, kteří se akce účastní již od roku 2007,  letos dorazí v ještě větším počtu než v minulosti.

psali jsme:  Dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR

Koncept zvláštní partnerské země této akce byl zaveden poprvé v roce 2014, kde se jí stalo Polsko, v roce 2015 pak Švédsko. Minulý rok mělo tu čest Slovensko.

Organizátoři Dnů NATO předpokládají, že se tradiční akce zúčastní zhruba dvacítka zemí.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace