USA čelí "muslimské vzpouře". FBI nestíhá odhalovat další islámské útočníky

USA čelí &quote;muslimské vzpouře&quote;. FBI nestíhá odhalovat další islámské útočníky
18 / 07 / 2015, 22:45

AKTUALIZOVÁNO / Otec šíleného střelce se omluvil za "činy svého syna" a řekl, že rodina je zdrcena tím, co provedl.

18.7.2015 22:30 / Youssuf Saed Abdulazeez telefonoval prezidentovi Islámské společnosti ve městě Chattanooga,  Bassamu Issovi a vyjádřil svou lítost. Issa poté novinářům řekl, že rodina je šokována tím, co udělal jejich syn a omlouvá se za synovy "hrůzné činy". Otec je prý zničený také tím, co provedl místní muslimské komunitě, ale nikdo netušil, co provede. Zdroj: dailymail.co.uk)

Server CNN mezitím oznámil, že jeden ze zraněných vojáků dnes v nemocnici zemřel na následky zranění. Celkem tedy šílený střelec zabil 5 lidí a další dva jsou těžce zranění. Guvernéři amerických států Florida, Texas a Oklahoma podnikli kroky ke zvýšení bezpečnosti a povolali na pomoc Národní gardu k ochraně vojenských zařízení. 

Střelbu prošetřuje americká policie a FBI jako "akt domácího terorismu".

18.7.2015 08:30 / Do USA se legálně přistěhuje asi 100.000 muslimských přistěhovalců ročně. Jedná se o nejrychleji rostoucí segment imigrantů přicházejících do Ameriky.  

Server news.investors.com dnes zveřejnil fakta o nárůstu útoků islámských radikálů po celých Spojených státech. Američané mají prý "vnitřního nepřítele" - vlastní ozbrojené muslimské povstalce, naturalizované Američany.

Je to reakce na střelbu ve městě Chattanooga v americkém státě Tennessee, kdy čtyřiadvacetiletý muslim a naturalizovaný Američan Muhammad Yussef Abdulazíz zaútočil na dvě střediska amerického námořnictva, která jsou od sebe vzdálená několik kilometrů. Při prvním incidentu se nikomu nic nestalo, na druhém místě útočník zabil čtyři vojáky a několik dalších lidí zranil. Pachatele zastřelila během útoku policie. Útok vyšetřuje FBI a americká policie jako "akt domácího terorismu". (Zdroj: rozhlas.cz)

Podle monitorovacího střediska SITE Abdulazeez před několika dny na internetu napsal, že "život je krátký a hořký" a muslimové by neměli zmeškat příležitost, aby se "podrobili Alláhovi". V pondělním zápisku na internetovém blogu poukázal na oběť společníků muslimského proroka, kteří "bojovali džihád ve jménu Alláha".

Středisko SITE také uvedlo, že Abdulazeezova matka pocházela z Jordánska a otec z Palestiny. Jeho otec byl několik let vyšetřován kvůli možným vazbám na zahraniční teroristickou organizaci a byl na sledovací listině osob podezřelých ze zapojení do teroristické činnosti. Z tohoto seznamu byl později vyřazen. Agenti FBI prověřují možné napojení na militantní skupiny. Muhammad Jusuf Abdulazíz, který vyrostl na předměstí města Chattanooga, podle úřadů loni navštívil Jordánsko a zřejmě i Jemen. (Zdroj: rozhlas.cz)

Zdroj YouTube, CNN

USA čelí rostoucí vnitřní hrozbě nejen od "domácích teroristů" nebo "osamělých vlků", ale také od ozbrojených muslimských povstalců, kteří jsou financováni ze zámoří a pomáhají jim dobře organizované sítě přímo ve Státech.

Podle autora článku je nutné se před tímto islámským povstáním, které je čím dál tím rozsáhlejší, začít bránit vojenskými i policejními akcemi. "Musíme se podívat pravdě do očí a přiznat si, že je s námi ve válce mnoho našich vlastních muslimů," tvrdí autor.

Útok v Chattanooga přece není ojedinělou událostí. V dubnu se dva muži pokusili o sebevražedný útok a odpálili bombu ve Fort Riley v Kansasu, jednalo se o příznivce IS. V březnu, dvojice muslimů v Chicagu údajně zosnovala jménem IS spiknutí s cílem zaútočit na Illinoiskou vojenskou základnu. A autor pokračuje výčtem základních faktů:   

  • FBI jen letos zatkla nebo zabila v USA už 52 lidí, kteří byli podezřelí z toho, že jsou bojovníky islámského státu. 
  • Ředitel FBI tvrdí, že jeho agenti evidují  stovky osob, podezřelých z přípravy teroristických útoků pod hlavičkou IS ve 49 amerických státech. 
  • Nejméně 180 amerických muslimů odcestovalo nebo se pokusilo odcestovat do Sýrie a vstoupit do IS.  
  • IS vydává pokyny pro muslimské Američany k vedení útoků na americkém území prostřednictvím více než 21.000 účtů na Twitteru.

Nárůst hrozby dalších útoků je tak velký, že agenti FBI přestávají zvládat tento nápor. Potvrdil to začátkem července sám šéf úřadu James Comey. FBI potřebuje pomoc i ze strany muslimské komunity například i v Minneapolisu.

Jeho rodina navštěvovala místní fundamentalistickou mešitu založenou pákistánskými přistěhovalci. Abdulazíz, který ji rovněž navštevoval v posledních několika měsících, jak sám napsal ve svém blogu, tvrdil, že svatou válku "džihád" požaduje "Korán a sunna." A pokud se muslimským duchovním v mešitě nepodařilo Abdulazíze přesvědčit o opaku nebo ho dokonce ještě místní muslimové podporovali a podporují, potom to  znamená jediné - USA mají "vnitřního nepřítele", který získal převahu. 

Zdroj YouTube, Associated Press

 

Tagy článku