USA evakuují rodinné příslušníky amerických vojáků z Turecka

USA evakuují rodinné příslušníky amerických vojáků z Turecka
Autor fotografie: www.eucom.mil/media-library/photos
30 / 03 / 2016, 12:30

V Turecku jsou ohroženy jejich životy, v zemi je extrémně nebezpečná situace.

Ministerstvo obrany USA odváží rodiny amerických vojáků ze základny vojenského letectva Incirlik a ze tří tureckých provincií, uvádí se v zprávě na webu evropského velení americké armády (USEUCOM). Celkem se jedná o 670 lidí, uvedl  na tiskové konferenci mluvčí Pentagonu Peter Cook.

Rovněž Izrael vyzval už 28. března své občany v Turecku, aby "co nejdříve" odcestovali ze země. Izraelské úřady předpokládají další teroristické zemi, podobné tomu, který se stal 19. března v centru Istanbulu, při kterém zahynuli tři Izraelci a Íránec. 

Rozhodnutí, schválené ministerstvem zahraničí USA a tureckou vládou, se týká rodinných příslušníků amerických vojáků v oblasti Adana, včetně těch na letecké základně USA Incirlik, v Izmiru a provincii Mugla. Podle velení je nutné zajistit „bezpečný návrat rodinných příslušníků z těchto okresů s ohledem na pokračující znepokojení ohledně bezpečnosti v celém regionu."

Podle generála Philipa Breedlova má toto opatření „zajistit jak bezpečnost rodin vojáků, tak účinnou americkou vojenskou pomoc Turecku, které je silným spojencem (USA) v boji s terorismem." Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku