USA evakuují rodinné příslušníky amerických vojáků z Turecka

USA evakuují rodinné příslušníky amerických vojáků z Turecka
Autor: www.eucom.mil/media-library/photos
30 / 03 / 2016, 12:30

V Turecku jsou ohroženy jejich životy, v zemi je extrémně nebezpečná situace.

Ministerstvo obrany USA odváží rodiny amerických vojáků ze základny vojenského letectva Incirlik a ze tří tureckých provincií, uvádí se v zprávě na webu evropského velení americké armády (USEUCOM). Celkem se jedná o 670 lidí, uvedl  na tiskové konferenci mluvčí Pentagonu Peter Cook.

Rovněž Izrael vyzval už 28. března své občany v Turecku, aby "co nejdříve" odcestovali ze země. Izraelské úřady předpokládají další teroristické zemi, podobné tomu, který se stal 19. března v centru Istanbulu, při kterém zahynuli tři Izraelci a Íránec. 

Rozhodnutí, schválené ministerstvem zahraničí USA a tureckou vládou, se týká rodinných příslušníků amerických vojáků v oblasti Adana, včetně těch na letecké základně USA Incirlik, v Izmiru a provincii Mugla. Podle velení je nutné zajistit „bezpečný návrat rodinných příslušníků z těchto okresů s ohledem na pokračující znepokojení ohledně bezpečnosti v celém regionu."

Podle generála Philipa Breedlova má toto opatření „zajistit jak bezpečnost rodin vojáků, tak účinnou americkou vojenskou pomoc Turecku, které je silným spojencem (USA) v boji s terorismem." Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace