USA hrozí Severní Koreji vojenskou odpovědí v případě ohrožení

USA hrozí Severní Koreji vojenskou odpovědí v případě ohrožení
04 / 09 / 2017, 07:30


Jakékoli ohrožení území Spojených států nebo jejich spojenců se setká s masivní vojenskou reakcí, varoval včera americký ministr obrany James Mattis. USA mají k dispozici mnoho vojenských možností a americký prezident Donald Trump chce být informován "o každé z nich", dodal šéf Pentagonu na tiskové konferenci před Bílým domem, když hovořil o možnostech reakce na ohrožení ze strany Severní Koreje.

Spojené státy mají schopnost bránit sebe a své spojence Jižní Koreu a Japonsko před jakýmkoli útokem a závazky Washingtonu jsou neotřesitelné, ujistil Mattis. Hrozby vůči USA a spojencům podle něj narazí na "masivní vojenskou reakci", která bude "účinná a zdrcující".

Šéf Pentagonu ale také zdůraznil, že Spojené státy si nepřejí "úplné zničení" KLDR, i když mají mnoho možností, jak to učinit.

Severní Korea dnes provedla svůj šestý jaderný test od roku 2006. Testovala při něm údajně vodíkovou bombu, která by mohla být použita v hlavici mezikontinentální balistické střely. Kvůli situaci v pondělí mimořádně zasedne Rada bezpečnosti OSN.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku