USA hrozí Severní Koreji vojenskou odpovědí v případě ohrožení

USA hrozí Severní Koreji vojenskou odpovědí v případě ohrožení
04 / 09 / 2017, 07:30


Jakékoli ohrožení území Spojených států nebo jejich spojenců se setká s masivní vojenskou reakcí, varoval včera americký ministr obrany James Mattis. USA mají k dispozici mnoho vojenských možností a americký prezident Donald Trump chce být informován "o každé z nich", dodal šéf Pentagonu na tiskové konferenci před Bílým domem, když hovořil o možnostech reakce na ohrožení ze strany Severní Koreje.

Spojené státy mají schopnost bránit sebe a své spojence Jižní Koreu a Japonsko před jakýmkoli útokem a závazky Washingtonu jsou neotřesitelné, ujistil Mattis. Hrozby vůči USA a spojencům podle něj narazí na "masivní vojenskou reakci", která bude "účinná a zdrcující".

Šéf Pentagonu ale také zdůraznil, že Spojené státy si nepřejí "úplné zničení" KLDR, i když mají mnoho možností, jak to učinit.

Severní Korea dnes provedla svůj šestý jaderný test od roku 2006. Testovala při něm údajně vodíkovou bombu, která by mohla být použita v hlavici mezikontinentální balistické střely. Kvůli situaci v pondělí mimořádně zasedne Rada bezpečnosti OSN.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace