USA nebudou mít nakonec jinou možnost než na Severní Koreu zaútočit, říká americký generál

USA nebudou mít nakonec jinou možnost než na Severní Koreu zaútočit, říká americký generál
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Severní Korea
05 / 04 / 2017, 07:30

Podle amerického čtyřhvězdičkového generála stejně nezbyde USA než na Severní Koreu zaútočit.

V rozhovoru pro The Times to připustil generál Jack Keane, který se měl stát ministrem obrany v Trumpově vládě, ale nakonec odmítl.

,,Preventivní útok na severokorejská odpalovací zařízení, podzemní jaderná stanoviště, protiraketovou obranu, dělostřelectvo a velitelské cíle mohou zůstat jedinou možností, která ještě zbyde. Rychle a nebezpečně se blížíme k vojenskému řešení,“ řekl v rozhovoru Keane. V podobném duchu se pak Keane vyjádřil i pro The Financial Times.

,,Pokud Čína odmítne řešit Severní Koreu, tak to uděláme my," uvedl americký čtyřhvězdičkový generál. Keane tím chtěl vyjádřit fakt, že Čína na Severní Koreu měla vždy vliv jakožto její prakticky jediný spojenec, a může tak na ni i psychologicky působit.

Na čtvrtek a pátek jsou naplánována důležitá jednání mezi Donaldem Trumpem a čínským prezidentem Si Ťin-pchingem na Floridě, a téma Severní Koreje by mělo být prvním na řadě. Trump se nechal slyšet, že pro jeho vládu jsou další zkoušky balistických střel a jaderné testy ze strany Severní Koreje absolutně nepřijatelné.

Právě Generál Keane, který má k Trumpovi blízko, naznačuje, že pokud tato klíčová jednání nikam nepovedou, může se Washington nakonec odhodlat k útoku.

 

psali jsme:

Severní Korea provedla další jaderný test. Kim touží po raketě, která zasáhne Aljašku

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.