USA obžalovaly taxikáře, který měl pomáhat Islámskému státu

USA obžalovaly taxikáře, který měl pomáhat Islámskému státu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islámský stát
28 / 05 / 2016, 13:45

Hrozí mu až 48 let za mřížemi.

Americká justice obžalovala taxikáře z Virginie Mahmouda Amina Mohameda Elhassana za konspiraci s cílem pomoci všemi dostupnými prostředky Islámskému státu. Ministerstvo spravedlnosti to oznámilo v pátek. Elhassan byl zatčen již v lednu tohoto roku a od té doby čekal na vznesení obžaloby.

V obžalobě stojí, že Elhassan měl poskytovat všestrannou materiální pomoc IS, činit falešná prohlášení americké FBI a jinak pomáhat islamistické teroristické organizaci. Pokud bude Elhassan shledán vinným, hrozí mu až 48 let ve vězení.

Elhassan měl také napomoci jinému muži, Josephovi Hassanovi Farrokhovi, který se chtěl připojit k IS. Měl jej dopravit na letiště v Richmondu, odkud měl odcestovat do Sýrie a zde se stát jedním z bojovníků IS. Obžalovaný taxikář měl potom lhát FBI, aby svůj čin před ní ututlal.

Americké ministerstvo spravedlnosti k obžalobě doplnilo, že zatčení a následné obžalování Elhassana je pouze jedním z mnoha nedávných případů, kdy se americký občan rozhodne aktivně napomáhat IS.

Zdroj: dailycaller.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace