USA podezřívají nepřátelské státy z řízené změny klimatu

USA podezřívají nepřátelské státy z řízené změny klimatu
Autor: pixabay.com|Popisek: Autor: tpsdave
18 / 02 / 2015, 14:30

Tajné služby mají zájem o řízení změny klimatu jako vojenské zbraně.

Informaci zveřejnil profesor Rutgersovy university Alan Robock, který se specializuje na problematiku řízení klimatu. Zpráva za 600.000 dolarů byla částečně financována ze zpravodajských služeb USA a Robock tvrdí, že CIA byla hlavním sponzorem, dalšími byla NASA, americké ministerstvo energetiky a Národní úřad pro oceán a atmosféru.

Profesor Robock současně tvrdí, že americká vláda má zkušenosti se zneužitím počasí pro válečné účely, a to v průběhu vietnamské války, kdy nad vietnamským hlavním městem byly vytvořeny dešťové mraky a byl vyvolán silný déšť s cílem, "aby hlavní zásobovací trasy pro severovietnamskou pěchotu byly těžko přístupné". Rovněž uvádí údajný projekt použitý na Kubě v šedesátých letech, kdy déšť zlikvidoval úrodu cukrové třtiny.

Robock také připomíná, že právě CIA otevřela už v roce 2009 svoje centrum o změně klimatu a národní bezpečnosti.

Změna klimatu je otázka národní bezpečnosti - to alespoň řekl americký prezident Obama a ve svém projevu o stavu Unie, kde uvedl "Pentagon tvrdí, že změna klimatu představuje bezprostřední riziko pro naši národní bezpečnost. Měli bychom proto jednat ".

Změna klimatu jako záležitost národní bezpečnosti byla vážným tématem již v minulosti. Pentagon se prostřednictvím 704 pobřežních stanic a monitorovacích míst pokouší zjistit, zda dochází k řízeným změnám klimatu.

Zdroj: computerworld.comczech.ruvr.ru

Psali jsme:

Studená válka již začala. V Arktidě to vře

USA zaspaly v Arktidě. Putin se blíží

Ruské námořnictvo si pojistilo přístaviště v Nikaragui. Kousek od USA

Americká vláda se obává internetových "teroristických" útoků. Zakládá novou agenturu

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

Norští novináři odhalili tajné odposlechy mobilních telefonů v centru Osla. Kdo sleduje premiéra?

Policie vám může do počítače nasadit červa. Nevíte o tom a nikdy se to nedozvíte

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Google a Apple - šifrování dat se nelíbí FBI a tajným službám

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace