USA posílají do Evropy 800 tanků americké armády. Roste napětí mezi Ruskem a USA

USA posílají do Evropy 800 tanků americké armády. Roste napětí mezi Ruskem a USA
Autor fotografie: wikipedia/Marcus Qwertyus|Popisek: M1 Abrams
15 / 03 / 2015, 20:15

V důsledku konfliktu na Ukrajině a napětí mezi Ruskem a Spojenými státy chce prezident Obama zvýšit přítomnost amerických vojsk v Evropě.

Americký prezident Barack Obama nařídil nasazení 800 pásových a kolových vozidel po celé Evropě. Část z  nich bude umístěna v bavorském Grafenwoehru, tj. 60 kilometrů od Rozvadova. Tato informace  je uvedena v písemné odpovědi německé ministryně obrany Ursuly von der Leyen a zveřejnil ji server merkur-online.de.

"Konec ukrajinské krize? Přípravy na další válku vrcholí"

USA tímto rozhodnutím  vyjadřují "jasný závazek pro transatlantické vztahy a převzetí odpovědnosti za bezpečnost Evropy a vzniklé bezpečnostní problémy". USA po pádu železné opony dramaticky snížily svoji vojenskou přítomnost v Evropě. Ale s ohledem na "hrozbu z východu" svoje rozhodnutí zrevidovaly. Německý Bundeswehr bude navíc v příštích několika letech investovat deset miliard eur do modernizace armády. "Musíme posílit naši schopnost bránit zemi konvenčními zbraněmi." 

"Bundeswehr bude vyzbrojovat. Nové závody ve zbrojení jsou tady"

Podle švédských novin Dagens Nyheter budou americké obrněné síly rozmístěny v blízké budoucnosti nejen v Německu, ale především v pobaltských státech a dalších zemích východní Evropy (údajně se má jednat o Polsko, Rumunsko a Bulharsko). "Mobilizace NATO je  přímým důsledkem ruských akcí v ukrajinské krizi" uvádí Dagens Nyheter.(zdroj: prvnizpravy.cz)

V pobaltských státech nyní probíhá zásadní vojenské cvičení NATO "Atlantic Resolve", kde nacvičuje 3000 amerických vojáků a velké množství bojové techniky a právě nejméně 20 amerických tanků M1A1 Abrams. Po ukončení cvičení ale tanky zůstanou v estonských základnách a to tak dlouho, dokud "bude potřeba, aby odstrašily ruskou agresi" (zdroj: monavista.ru).

Záběry ruské televize Novinky z Ruska (YouTube)


Psali jsme také:

Americká armáda v Česku - ozbrojený konvoj "Dragoon Ride" projede přes ČR

Operace Atlantic Resolve: USA údajně uvažují o vyslání svých vojsk do ČR

Ruské stíhačky nacvičují útok na flotilu NATO v Černém moři

Moldavsko - hrozí další konflikt jako na Ukrajině? EU a NATO varuje Rusko

NATO a ČR se připravuje na válečnou krizi. Manévry v Černém moři. Rusku se to nelíbí

TOP 10 nejsilnějších armád světa: palebná síla, geopolitický kontext i rozpočty

Bundeswehr bude vyzbrojovat. Nové závody ve zbrojení jsou tady

USA a Rusko ukazují svaly několik kilometrů od sebe

 

Tagy článku