USA poslalo do Rumunska nejmodernější stíhačky F-22 Raptor

USA poslalo do Rumunska nejmodernější stíhačky F-22 Raptor
Autor: Master Sgt. Jeremy Lock, U.S. Air Force
25 / 04 / 2016, 17:45

Na rumunském pobřeží Černého moře dnes přistály dvě americké stíhačky páté generace, které jsou téměř nezachytitelné radarem.

Stíhačky přístály na letecké základně v Konstanci, necelých 400km od ruské vojenské pevnosti Sevastopolu na krymském poloostrově.

Stroje F-22 Raptor jsou pokládány za nejpokročilejší bojová letadla zařazená ve službě. Kvůli vyspělým technologiím americký Kongres zakázal jejich prodej do zahraničí, a tak je používá výlučně americké letectvo. 

Američané tímto projevují svojí podporu východoevropským členům NATO proti "ruské agresi," uvedl server rt.com. Americký prezident Obama slíbil posílit obranu východoevropských členů NATO poté, co Rusko v roce 2014 anektovalo Krym a rozdmýchalo povstání separatistů na východě Ukrajiny.

Zdroj: Novinky.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace