USA reagují na hrozby KLDR: otestovaly mezikontinentální balistickou raketu US Minuteman III.

USA reagují na hrozby KLDR: otestovaly mezikontinentální balistickou raketu US Minuteman III.
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: mezikontinentální raketa
26 / 04 / 2017, 16:00

USA dnes provedly test své mezikontinentální balistické rakety US Minuteman III.

USA dnes provedly očekávaný test své mezikontinentální balistické rakety US Minuteman III. Úspěšný test se uskutečnil v době mimořádně napjatých vztahů mezi USA a KLDR, kdy USA poslaly svou atomovou ponorku USS Michigan do jihokorejského přístavu Pusan, na což následovaly další hrozby útoku ze strany KLDR.

Test mezikontinentální rakety s nosičem se uskutečnil na letecké základně Vandenberg v Kalifornii. Raketa dopadla na místo atolu Kwajalein, který je součástí Marshallových ostrovů v Tichomoří. Minuteman urazil přibližně 4 200 mil od místa vypuštění mezikontinentální balistické rakety. Test měl ověřit zejména přesnost a spolehlivost rakety Minuteman III. USA tím ale chtějí zároveň ukázat KLDR, že disponují účinným jaderným arzenálem.

 

Podle představitelů vojenského velení USA je raketa Minuteman III. součástí ,,jaderné trojice", která ještě zahrnuje strategické bombardéry B-52 Stratofortress a B-2 Spirit, a ponorky, z nichž jsou balistické rakety odpalovány.

Zkušební test Minutemana III. má demonstrovat jeho operační spolehlivost a zajistit, že USA mají k dispozici silné a spolehlivé jaderné odstrašující prostředky, které jsou klíčovým prvkem v obraně USA i jejich spojenců.

Pojmenování Minuteman odkazuje nejen na označení členů ozbrojených milicí během americké války za nezávislost, ale také na velmi krátkou dobu, za kterou jsou střely připraveny k odpálení.

psali jsme:

VIDEO: USA zvyšují tlak na KLDR. Atomová ponorka USS Michigan dorazila k jihokorejským břehům

 

Zdroj: already-happened.com

Tagy článku