USA reagují na hrozby KLDR: otestovaly mezikontinentální balistickou raketu US Minuteman III.

USA reagují na hrozby KLDR: otestovaly mezikontinentální balistickou raketu US Minuteman III.
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: mezikontinentální raketa
26 / 04 / 2017, 16:00

USA dnes provedly test své mezikontinentální balistické rakety US Minuteman III.

USA dnes provedly očekávaný test své mezikontinentální balistické rakety US Minuteman III. Úspěšný test se uskutečnil v době mimořádně napjatých vztahů mezi USA a KLDR, kdy USA poslaly svou atomovou ponorku USS Michigan do jihokorejského přístavu Pusan, na což následovaly další hrozby útoku ze strany KLDR.

Test mezikontinentální rakety s nosičem se uskutečnil na letecké základně Vandenberg v Kalifornii. Raketa dopadla na místo atolu Kwajalein, který je součástí Marshallových ostrovů v Tichomoří. Minuteman urazil přibližně 4 200 mil od místa vypuštění mezikontinentální balistické rakety. Test měl ověřit zejména přesnost a spolehlivost rakety Minuteman III. USA tím ale chtějí zároveň ukázat KLDR, že disponují účinným jaderným arzenálem.

 

Podle představitelů vojenského velení USA je raketa Minuteman III. součástí ,,jaderné trojice", která ještě zahrnuje strategické bombardéry B-52 Stratofortress a B-2 Spirit, a ponorky, z nichž jsou balistické rakety odpalovány.

Zkušební test Minutemana III. má demonstrovat jeho operační spolehlivost a zajistit, že USA mají k dispozici silné a spolehlivé jaderné odstrašující prostředky, které jsou klíčovým prvkem v obraně USA i jejich spojenců.

Pojmenování Minuteman odkazuje nejen na označení členů ozbrojených milicí během americké války za nezávislost, ale také na velmi krátkou dobu, za kterou jsou střely připraveny k odpálení.

psali jsme:

VIDEO: USA zvyšují tlak na KLDR. Atomová ponorka USS Michigan dorazila k jihokorejským břehům

 

Zdroj: already-happened.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace