USA schválily export ,,smrtících" odstřelovačských pušek Barrett M107 A1 Ukrajině

USA schválily export ,,smrtících&quote; odstřelovačských pušek Barrett M107 A1 Ukrajině
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: M107A1 Sniper Rifle
27 / 12 / 2017, 08:00

Americké ministerstvo obrany schválilo vývoz odstřelovačských pušek Barrett M107 A1 Ukrajině.

Americké ministerstvo obrany posvětilo vývoz pušek Barrett M107 A1 Ukrajině. Informoval o tom server armyrecognition.com s odvoláním na deník The Washington Post. Je to vůbec poprvé, kdy USA zpřístupnily Ukrajině své ,,smrtící" zbraně".

psali jsme: Rusové testují na Ukrajině své nové zbraně

Dodávka pušek putujících na Ukrajinu bude zahrnovat munici, náhradní díly a příslušenství. Celková cena zbraní se odhaduje na 41,5 milionů dolarů. Dodávka amerických pušek na Ukrajinu jde ruku v ruce s prohlášením prezidenta Donalda Trumpa i velitele amerických sil v Evropě Curtise Scaparottiho, kteří prohlásili, že Ukrajina by měla být vyzbrojena ,,smrtícími zbraněmi" proti možné ruské hrozbě v Evropě.

psali jsme: Vyzbrojme ,,smrtícími zbraněmi" Ukrajinu proti Rusku, říká vysoce postavený americký generál

Podle nejmenovaných amerických kongresmanů, jež cituje The Washington Post, budou dodávky ,,smrtících" zbraní Ukrajině pokračovat dál. 

Poloautomatická těžká odstřelovací puška Barrett M107 A1 je modernizovaná verze těžké odstřelovací pušky M82. Jejími uživateli jsou mimo jiné i Česká republika, Austrálie, Belgie, Německo, Řecko, Turecko či Španělsko.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.