USA se chystá zakázat cesty svých občanů do KLDR, tvrdí to dvě turistické kanceláře

USA se chystá zakázat cesty svých občanů do KLDR, tvrdí to dvě turistické kanceláře
Popisek: KLDR
21 / 07 / 2017, 19:15

Američané možná již brzy budou mít zákaz jezdit do KLDR.

V pátek prohlásily dvě turistické kanceláře přepravující Američany do KLDR, že americká vláda plánuje zákaz vycestování svých občanů do této země.

Zástupci Koryo Tours uvedli, že zákaz bude oznámen příští týden ve čtvrtek 27. července a v platnost má pak vejít o měsíc později. Má jít o reakci na smrt studenta Otto Warmbiera, kterého v červnu v zuboženém stavu KLDR propustila domů, kde po několika dnech zemřel.

psali jsme: KLDR: Máme právo nemilosrdně trestat americké občany

Server Daily Mail informuje o tom, že švédská ambasáda, která se stará o konzulární agendu za USA v Pchjongjangu, informovala o tomto zákazu. ,,Zdá se, že za měsíc bude pro Američany nemožné navštívit KLDR jako turisté," prohlásil generální manažer Koryo Tours Simon Cockrell.

Zatím se ale neví, jak dlouho má platit. Další turistická kancelář Young Pioneer, s níž jel do KLDR i student Otto Warmbier, pak uvedla bez odvolání na zdroj, že má informace, že americká vláda chystá na neurčitou dobu zákaz vycestování amerických občanů do KLDR.

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson se rozhodl v reakci na smrt Otto Warmbiera nedávno implementovat ,,cestovní restrikci" do KLDR, která by učinila v praxi americké pasy v této zemi ilegálními.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace