USA: Senátoři vyslechnou zástupce Twitteru, Facebooku i Googlu

USA: Senátoři vyslechnou zástupce Twitteru, Facebooku i Googlu
05 / 09 / 2018, 07:30

Výbor amerického Senátu pro zpravodajské služby dnes vyslechnou zástupce velkých internetových firem, šéfa Twitteru Jacka Dorseyho, provozní ředitelku Facebooku Sheryl Sandbergovou a zástupce Googlu. Jde o součást vyšetřování vnějších snah o ovlivnění amerických voleb.

Místopředseda výboru Mark Warner předeslal, že senátoři budou chtít znát plány internetových firem a budou je chtít vyzvat ke vzájemné spolupráci při řešení problému, který se projevuje údajnými zahraničními snahami o ovlivnění amerických voleb.

"Ze všech důkazů, které tento výbor doposud viděl, vyplývá, že společnosti provozující tyto platformy - zejména Facebook, Instagram, Twitter, Google and YouTube - stále čeká spousta práce," řekl Warner.

Výbor se problémem zabývá už několik měsíců. Na naléhavosti ještě získal v úterý, kdy Facebook oznámil, že zaznamenal novou koordinovanou snahu o politické ovlivňování uživatelů facebooku před listopadovými volbami do Kongresu.

Šéf Twitteru Jack Dorsey v úterý prozradil, že kongresmanům řekne, že jeho společnost "nepoužívá politickou ideologii k jakýmkoli rozhodnutím". Twitter podle něj má zájem na tom, aby na platformě byly slyšeny všechny hlasy.

Ve Spojených státech je nadále žhavým tématem údajné ruské ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016. Dlouhodobě se jím kromě kongresmanů zabývá i tým zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera.

 

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku