USA: Senátoři vyslechnou zástupce Twitteru, Facebooku i Googlu

USA: Senátoři vyslechnou zástupce Twitteru, Facebooku i Googlu
05 / 09 / 2018, 07:30

Výbor amerického Senátu pro zpravodajské služby dnes vyslechnou zástupce velkých internetových firem, šéfa Twitteru Jacka Dorseyho, provozní ředitelku Facebooku Sheryl Sandbergovou a zástupce Googlu. Jde o součást vyšetřování vnějších snah o ovlivnění amerických voleb.

Místopředseda výboru Mark Warner předeslal, že senátoři budou chtít znát plány internetových firem a budou je chtít vyzvat ke vzájemné spolupráci při řešení problému, který se projevuje údajnými zahraničními snahami o ovlivnění amerických voleb.

"Ze všech důkazů, které tento výbor doposud viděl, vyplývá, že společnosti provozující tyto platformy - zejména Facebook, Instagram, Twitter, Google and YouTube - stále čeká spousta práce," řekl Warner.

Výbor se problémem zabývá už několik měsíců. Na naléhavosti ještě získal v úterý, kdy Facebook oznámil, že zaznamenal novou koordinovanou snahu o politické ovlivňování uživatelů facebooku před listopadovými volbami do Kongresu.

Šéf Twitteru Jack Dorsey v úterý prozradil, že kongresmanům řekne, že jeho společnost "nepoužívá politickou ideologii k jakýmkoli rozhodnutím". Twitter podle něj má zájem na tom, aby na platformě byly slyšeny všechny hlasy.

Ve Spojených státech je nadále žhavým tématem údajné ruské ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016. Dlouhodobě se jím kromě kongresmanů zabývá i tým zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera.

 

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace