USA sestřelily na jihu Sýrie dron syrských prorežimních sil

USA sestřelily na jihu Sýrie dron syrských prorežimních sil
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: F-15
20 / 06 / 2017, 18:30

Koaliční jednotky vedené Spojenými státy sestřelily na jihu Sýrie bezpilotní letoun, který podle americké armády ohrožoval koaliční vojenskou základnu a který zřejmě vyslaly syrské prorežimní síly. Informovala o tom dnes agentura AP, která se odvolává na nejmenovaného činitele americké armády. Na základně u iráckých hranic cvičí USA povstalce pro boj s teroristy z Islámského státu.

Bezpilotní stroj íránské výroby sestřelila americká stíhačka F-15 u hranic s Irákem a Jordánskem. Podle americké armády nesl zbraně a ohrožoval vojenskou základnu Tanf, na níž operují americké a britské jednotky. Nejmenovaný americký činitel podle AP uvedl, že bezpilotní letoun patřil zřejmě syrským prorežimním silám.

Jde již o druhý bezpilotní letoun, který tento měsíc sestřelily americké jednotky na jihu Sýrie. Bezpilotní letoun, vyslaný prorežimními silami, sestřelili Američané také 8. června. Podle nich shazoval bomby poblíž pozic koaličních jednotek.

Syrská armáda se spolu se svými spojenci snaží ovládnout oblast u hranic s Irákem a Jordánskem, kterou mají zatím pod kontrolou povstalci podporovaní mezinárodní koalicí v čele s USA. Syrská vláda tak chce dostat pod kontrolu mimo jiné strategickou silnici z Damašku do Bagdádu.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace