USA varovaly své občany před potenciálními teroristickými útoky a únosy v Istanbulu

USA varovaly své občany před potenciálními teroristickými útoky a únosy v Istanbulu
Autor: Flickr.com|Popisek: Istanbul
23 / 10 / 2016, 18:00

Prohlášení, které ambasáda vydala v sobotu, zmiňuje zvýšenou činnost extremistických organizací, které pokračují ve své ,,agresivní snaze" útočit na americké občany, ale i jiné cizí státní příslušníky v Istanbulu.

Prohlášení ambasády konkretizuje i možné způsoby útoků - od ozbrojených, bombových útoků, únosů a dalších teroristických činů, které hrozí ve zvýšené míře.

Ambasáda však nezmiňuje konkrétní teroristické organizace, jež by měly potenciální teroristické činy v nejbližší době páchat. Na Istanbul však v minulosti zaútočil jak Islámský stát, tak i kurdští militanti.

Ti, kdo z amerických občanů navštíví Istanbul, by pak podle ambasády měli ,,vyhodnotit a aktualizovat své bezpečnostní postupy a chování" během svého pobytu ve městě. Ambasáda též varuje před cestováním do jihovýchodního Turecka a američtí občané by se měli vystříhat i účasti ve velkých davech či politických demonstracích.

 

Zdroj: yahoo.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace