USA varovaly svoje občany před teroristickými útoky v Itálii a Vatikánu

USA varovaly svoje občany před teroristickými útoky v Itálii a Vatikánu
Autor fotografie: DABIQ|Popisek: Titulek z časopisu Dabiq: "Podmaníme si Řím"
19 / 11 / 2015, 08:15

Cíle teroristů: Bazilika svatého Petra ve Vatikánu, milánská katedrála či operní dům La Scala, kostely, synagogy, restaurace, divadla a hotely.

Řím 19. listopadu (ČTK) - Americké ministerstvo zahraničí varovalo, že potenciálním cílem teroristických útoků v oblasti Říma a Milána se může stát Bazilika svatého Petra ve Vatikánu, milánská katedrála či operní dům La Scala. Rovněž jsou prý ohrožena místa jako kostely, synagogy, restaurace, divadla a hotely, uvedla agentura AP.

Už v červenci zatkla italská policie dva příznivce islámského státu v severoitalském městě Brescia. Podle policie plánovali útoky na historické památky po celé Itálii.

Americká ambasáda v Římě dnes zveřejnila "výzvu týkající se bezpečnosti určenou americkým občanům". Říká se v ní, že "teroristické skupiny by mohly použít podobné metody jako nedávno v Paříži". Při pařížských útocích minulý pátek zahynulo 129 lidí. "Italské úřady si jsou vědomy toho, že takové hrozby existují," dodala ambasáda. Americké občany vyzvala, aby "zůstali ostražití a všímali si svého okolí".

Staronová hrozba terorismu pro Evropu. Terčem útoku jsou a budou měkké cíle.

Jen o několik hodin dříve italská televizní stanice informovala, že americká tajná služba FBI předala Italům informaci o možným cílech teroristických útoků, mezi kterými je Bazilika svatého Petra a rovněž katedrála a opera v Miláně. Podle rozhlasové stanice RAI nicméně neexistují "žádné přímé náznaky konkrétních hrozeb".

Tradiční středeční generální audience proběhla na Svatopetrském náměstí bez jakéhokoli incidentu, papežova ochranka byla nicméně posílena. Po pařížských útocích bylo v Římě rozmístěno 700 vojáků.

Tagy článku