Americké stíhačky vystartovaly proti syrským bombardérům

Americké stíhačky vystartovaly proti syrským bombardérům
Autor: US Department of Defense|Popisek: F-15 nad Sýrií
20 / 08 / 2016, 02:30

Američany vedená koalice vyslala letouny k syrskému městu Hasakah poté,co syrské Su-24 bombardovaly "nebezpečně blízko" amerických speciálních sil a kurdských milicí YPG.

Dva syrské útočné stroje Su-24 zasáhly kurdské pozic poblíž města Hasakah v severovýchodní Sýrii, oznámil to ve čtvrtek mluvčí Pentagonu, kapitán Jeff Davis novinářům.

"Sledujeme hrozby, které staví koaliční personál do rizika s maximální vážností, a máme přirozené právo na sebeobranu," řekl kapitán. Davis. Řekl, že syrské armádě bude dobře radí nezasahovat proti americkým silám, nebo jejich koaličním partnerům bojujícim s Islámským státem.

Útok probíhal poblíž pozic amerických speciálních jednotek, které operují se Syrskými demokratickými silami, což je koalice kurdských YPG a místních arabských milicí.

V době, kdy americké stíhačky dorazily na místo útoku, byly syrské Su-24 již pryč. Žádní Američané nebyli zraněni během bombardování, podle vyjádření kapitána Davise. Zvláštní síly dostaly rozkaz k ústupu z oblasti jako preventivní opatření. Když začal útok, koaliční síly na zemi se snažily spojit se syrskými letadly na společné rádiové frekvenci, ale nedostaly žádnou odpověď, dodal Davis.

Americké síly se pak s použitím dříve zavedeného kanálu spojily s Rusy, kteří potvrdili, že jejich letadla nejsou do útoku zapojena.

USA udělají veškerá nezbytná opatření k obraně speciálních jednotek na zemi, řekl Davis a dodal, že se zvýšil počet leteckých hlídek v této oblasti.

Zdroj: RT, The Wall Street Journal

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace