USA: všichni letištní zaměstnanci musí projít bezpečnostními prověrkami

USA: všichni letištní zaměstnanci musí projít bezpečnostními prověrkami
Autor: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
20 / 04 / 2015, 21:45

Letištní zaměstnanci v USA kradou, pašují zbraně, porušují základní bezpečnostní předpisy.

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti se dnes, po sérii incidentů a skandálů, které byly odhaleny v posledních měsících rozhodlo zpřísnit podmínky pro screening letišť a všech zaměstnanců leteckých společností.

Problémy na amerických letištích neberou konce. Pašování zbraní, vykrádání zavazadel, porušování základních bezpečnostních předpisů: za vším jsou právě letištní zaměstnanci.

Schválené změny budou znamenat, že všichni letištní zaměstnanci, včetně zaměstnanců leteckých společností, musí absolvovat bezpečnostní prověrky TSA (Transportation Security Administration - Úřad pro bezpečnost v dopravě). Současně budou povinni předložit obdobu českého výpisu z trestního rejstříku. TSA bude oprávněna prověřovat pravdivost údajů uváděných zaměstnanci a kontrolní režim bude opakován vždy po dvou letech. 

Kromě toho, musí letiště snížit počet přístupů do zabezpečných oblasti "na provozní minimum." Všichni zaměstnanci budou rovněž častěji kontrolováni, včetně namátkových kontrol v průběhu pracovního dne. 

Zdroj: politico.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace