USA vysílají do blízkosti Severní Koreje druhou letadlovou loď

USA vysílají do blízkosti Severní Koreje druhou letadlovou loď
Autor fotografie: US Navy|Popisek: Ilustrační obrázek
20 / 05 / 2017, 00:15

Americké námořnictvo vyslalo letadlovou loď USS Ronald Reagan ke Korejskému poloostrovu, kde bude provádět společné cvičení s letadlovou lodí USS Carl Vinson. To vše uprostřed zvýšeného napětí v regionu.

Tento krok přichází jen několik dní poté, co Severní Korea prokázala významný krok vpřed ve svém raketovém programu, kdy raketa vypuštěná komunistickým režimem dokázala po vypuštění řízeně klesnout do atmosféry, místo aby jako obvykle "spadla" na povrch. Tuto informaci získala CNN od dvou představitelů USA.

USS Ronald Reagan odplul ke Korejskému poloostrovu v úterý po skončení údržby a zkušební plavby ve svém domovského přístavu v japonské Yokosuce.

"V návaznosti na dlouhodobou údržbu v přístavu se musíme ujistit, že USS Ronald Reagan a zbytek úderné skupiny spolu náležitě spolupracují," uvedl kontraadmirál Charles Williams.

USS Ronald Reagan je letadlová loď třídy Nimitz s posádkou se 4 539 členy a přibližně 60 letadly na palubě. Loď byla zařazena do US Navy v roce 2003 za cenu 8,5 miliardy dolarů.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace