USA vyslaly do sporného Jihočínského moře útočný oddíl plavidel

USA vyslaly do sporného Jihočínského moře útočný oddíl plavidel
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: letadlová loď
19 / 02 / 2017, 14:00

USA vyslaly svazek svých útočných lodí do Jihočínského moře.

Kvůli rostoucímu napětí vyslaly USA útočný oddíl plavidel do sporné oblasti Jihočínského moře, na něž si dělá dlouhodobýnárok Čína. V čele tohoto svazku je letadlová loď v čele USS Carl Vinson, která je doprovázená torédoborci, jak vyplývá z tiskové zprávy válečného námořnictva USA. Tento oddíl lodí zahájil rutinní operace v Jihočínském moři.  

Víme více: USA vyslaly válečnou loď do Jihočínského moře

Nový ministr zahraničí USA Rex Tillerson označil za protizákonné budování umělých mořských ostrovů Čínou. USA se obávají, že by Čína mohla tato zařízení využít k omezení svobody plavby a přeletů v oblasti. Peking ve středu odpověděl ústy mluvčího ministerstva zahraničí, že naopak jedná legitimně a v rámci své územní suverenity.

Čína má podle mluvčího ,,nezadatelnou a nespornou" suverenitu nad Jihočínským mořem a přilehlými vodami. Odmítá jakýkoliv pokus cizího státu o podrývání čínské suverenity v tomto regionu, dodal mluvčí ministerstva zahraničí.

Čína v pátek naopak ukončila vlastní námořní cvičení v oblasti Jihočínského moře, kterého se účastnila i její letadlová loď. Napětí ve sporné oblasti však nadále přetrvává.

 

psali jsme:

"Zbrojní systémy na ostrovech v Jihočínském moři jsou legitimní a normální," tvrdí Čína

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace