USA zasáhla vlna demonstrací proti policejní brutalitě. Stovky zatčených po celé zemi

USA zasáhla vlna demonstrací proti policejní brutalitě. Stovky zatčených po celé zemi
Autor: wochit News|Popisek: Policejní zásah pro demonstrujícím
01 / 05 / 2015, 07:45

Demonstrovalo se v Bostonu, Chicagu, Denveru, Houstonu, Minneapolis, New Yorku, Washingtonu a Fergusonu.

Americká vláda má velké problémy; celou zemi zasáhla vlna demonstrací, na kterých si lidé stěžují na brutalitu policistů ve vlastních městech a podporují demonstranty v Baltimoru. Očekává se , že demonstrace budou pokračovat i dnes a o víkendu. Na dnešek jsou plánované demonstrace v Seattlu, v Portlandu a Oaklandu, a to především v souvislosti s oslavami Svátku práce.  

Včera odpoledne ve Philadelphii demonstrovalo několik lidí před městskou radnicí. Když se dav pokusil zablokovat silnici, zasáhla policie. Lidé měli roce nad hlavou a skandovali "Ruce vzhůru!"

O tom, že mají USA velké problémy s policejní brutalitou, jsme psali v článku "Americký problém sílí"

Jeden z demonstrujících uvedl pro stanici CNN "Prostě jsme chtěli jít po dálnici....a policajti s obušky a na koních nás chtěli zastrašit a vytlačit zpět...." Demonstranti se posadili uprostřed silnice a blokovali provoz. Někteří protestující byli policií zatčeni. Později se dav přemístil před federální věznici a skandoval "Nejsi sám."

Zdroj YouTube, DailyMail, NewsAll

Starosta uvedl, že v protestech nespatřuje zásadní problém, podle něj lidé vyjadřují svůj názor a podle prvního Dodatku americké ústavy na to mají právo. "Chápu je, lidé chtějí odpovědi a spravedlnost. A mělo by jim být odpovězeno."

Zdroj YouTube, RuptlyTV

Stovky demonstrujících se shromáždilo i v centru Cincinnati a vyjádřilo podporu a jednotu s demonstrujícími v Baltimoru. 

V New Yorku bylo ve středu večer zatčeno 143 lidí, protože blokovali provoz na Union Square a "znečišťovali komunikace". Podle reportéra CNN vyzývala policie demonstrující, aby zůstali na chodníku a když neuposlechli, okamžitě je zatkli. Několik demonstrantů protestovalo ve středu večer i ve Washingtonu.

Zdroj: CNN Newswochit News

Psali jsme také:

Americká Národní garda obsadila Baltimore

Další neozbrojený černoch zastřelen policistou

Houstonská policie zastřelila otce tří dětí v přímém přenosu, před očima jeho matky

Spravedlnost pro všechny nebo jen pro některé?

Další vlna protestů v USA

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace