USB flash disk se šifrováním od Kingston Digital

USB flash disk se šifrováním od Kingston Digital
Autor: Kingston Digital|Popisek: DataTraveler® 4000 Gen. 2 a DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready
05 / 02 / 2015, 10:45

5.2.2015 / Disky DataTraveler® 4000 Gen. 2 a DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready chrání citlivé informace pomocí šifrování na vysoké úrovni.

Kingston Digital Europe Co LLP, dceřiná společnost Kingston Technology Company Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes představila dvojici šifrovaných USB disků nové generace, které jsou navrženy s cílem zajistit ochranu cenných firemních dat. Disky DataTraveler® 4000 Gen. 2 a DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready chrání citlivé informace pomocí šifrování na vysoké úrovni.

Chráněný USB disk DataTraveler 4000 Gen. 2 má certifikaci podle normy FIPS 140-2 Level 3 a poskytuje fyzickou ochranu zaplombováním, jež by odhalilo a umožnilo reagovat na pokusy o přístup, použití nebo pozměnění kryptografického modulu. Data jsou chráněna 256bitovým hardwarovým šifrováním AES v režimu XTS a pouzdro disku je vyrobeno z nerezové oceli potažené titanem. Disk je navržen s cílem snížit možnost úspěšných útoků s použitím hrubé síly, tzv. „brute force attacks“, protože se po 10 neúspěšných pokusech o zadání hesla uzamkne a přeformátuje.

Disk DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready se vyznačuje stejnými bezpečnostními prvky a funkcemi jako model DataTraveler 4000 Gen. 2, ale navíc obsahuje volitelné řízení správy pomocí softwaru SafeConsole® přes BlockMaster®. Software SafeConsole firmám poskytuje výkonné nástroje, včetně možnosti mazat hesla na dálku, konfigurovat hesla a zásady pro zacházení se zařízením a aktivovat audit pro ověření, zda jsou požadavky jejich plnění dodržovány. Disk DataTraveler 4000 Gen. 2 dává společnostem možnost flexibilně jej na začátku nastavit jako samostatné zabezpečené zařízení s tím, že později jej lze vybavit řešením centrálního řízení.

Oba disky nabízejí rychlosti přenosu dat, které umožňuje rozhraní USB 3.0, a jsou k dispozici v kapacitách 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB a 64 GB. Modely DataTraveler 4000 Gen. 2 a DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready využívají nejlepší NAND čipy v daném oboru a konstrukci řadiče, jež umožňuje výměnu čipů NAND bez nutnosti provádět rekvalifikace a certifikaci. Díky tomu mohou velké firmy tyto disky s důvěrou zařadit do seznamů svých zařízení splňujících příslušné normy.

Na USB disky DataTraveler 4000 Gen. 2 a DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready se vztahuje se na něj pětiletá záruka, mají bezplatnou technickou podporu a vyznačují se vyhlášenou spolehlivostí značky Kingston. Podrobnější informace můžete získat na adrese www.kingston.com.

Technické údaje a vlastnosti USB disků DataTraveler 4000 Gen. 2 a DT4000 Gen. 2 Management Ready:

 • Zabezpečení na špičkové úrovni podle norem FIPS: 100 procent uložených dat je chráněno hardwarovým 256bitovým šifrováním podle Advanced Encryption Standard (AES) v režimu XTS.
 • Plomba proti neoprávněné manipulaci: Fyzické zabezpečení umožňující detekovat a reagovat na pokusy o fyzický přístup, použití nebo pozměnění kryptografického modulu.
 • Rozhraní USB 3.0: Nejnovější standard rozhraní USB zaručuje zpětnou kompatibilitu s verzí USB 2.0.
 • Přístup v režimu „Pouze čtení“: Je-li tento režim aktivován, lze soubory na disku pouze číst – zápis není možný, aby se zabránilo případnému ohrožení malwarem.
 • Vynucená ochrana heslem: Uživatel nastaví složité heslo podle minimálních nároků na jeho podobu, aby se vyloučil neoprávněný přístup k disku.
 • Bezpečnost: Disk se zamkne a přeformátuje po 10 pokusech o průnik.
 • Snadné použití: Pro použití nejsou potřebná administrátorská práva, ani není nutné instalovat obslužné aplikace.
 • Možnost přizpůsobení: Předinstalovaný obsah, délka hesla, maximální počet pokusů o zadání hesla a interní/externí číslování disků v dané sérii.
 • K dispozici je program Co-Logo
 • Odolná konstrukce: Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli potažené titanem.
 • Vodotěsnost1: Ochrana proti poškození vodou.
 • Splňuje specifikace TAA
 • Záruka: pětiletá záruka s bezplatnou technickou podporou.
 • Rozměry: 77,9 mm x 22 mm x 12,05 mm (3,00" x 0,9" x 0,47")
 • Rychost2:

USB 3.0:   4 GB: 80 MB/s čtení, 12 MB/s zápis

                        8 GB a 16 GB: 165 MB/s čtení, 22 MB/s zápis

                        32 GB: 250 MB/s čtení, 40 MB/s zápis

                        64 GB: 250 MB/s čtení, 85 MB/s zápis

USB 2.0:   4 GB: 30 MB/s čtení, 12 MB/s zápis

                        8 GB–64 GB: 30 MB/s čtení, 20 MB/s zápis

 • Kapacity3: 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB
 • Provozní teplota: 0°C až 60°C (32°F až 140°F)
 • Teplota pro skladování: -20°C až 85°C (-4°F až 185°F)
 • Minimální požadavky na systém:
 • Počítač s rozhraním USB 2.0, disk je kompatibilní i s USB 1.1
 • Použití vyžaduje dvě (2) volná písmena pro označení diskových oddílů4

Serverový software pro zabezpečení USB disků SafeConsole verze 4.8+
1 Až do hloubky 120 cm (4 stopy); splňuje IEC 60529 IPX8. Produkt musí být před dalším použitím čistý a suchý.
2 Rychlost se může lišit v závislosti na hostitelském hardware, software a způsobu použití.
3 Upozornění: Část z uvedených kapacit na paměťových zařízeních typu flash je využita pro formátování a další funkce, a není proto k dispozici pro ukládání dat. V důsledku toho je skutečná kapacita dostupná pro ukládání dat nižší, než je uvedeno na produktech. Podrobnější informace naleznete v Průvodci pro flash paměti společnosti Kingston na adrese kingston.com/flashguide
4 První volná písmena za fyzickými zařízeními, jako například systémové oddíly, optické jednotky, atd.

 

Psali jsme také:

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

NOVINKA - plně bezdrátová FULL HD bezpečnostní kamera - první na světě

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Google a Apple - šifrování dat se nelíbí FBI a tajným službám

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace