Úspěch adventního kalendáře Europolu. V Nizozemsku zadrželi muže podezřelého ze sexuálního napadení dítěte

Úspěch adventního kalendáře Europolu. V Nizozemsku zadrželi muže podezřelého ze sexuálního napadení dítěte
Autor fotografie: Screenshot
09 / 12 / 2016, 08:15

Nizozemská policie zadržela muže podezřelého z toho, že v roce 2008 v Británii sexuálně napadl šestiletou dívku.

Haag  (ČTK) - Muž byl dopaden i díky tomu, že se jeho snímek objevil v adventním kalendáři, který policejní agentura Europol sestavila z portrétů nejhledanějších uprchlíků před spravedlností na starém kontinentu, uvedla agentura AP.

Jak Europol včera uvedl, podezřelý sedmatřicetiletý muž, jehož identita nebyla zveřejněna, byl zadržen již v úterý v amsterodamské restauraci, kde pracoval jako kuchař. K napadení malé dívky mělo dojít před osmi lety v jedné britské restauraci. Tehdy byl muž zadržen, nicméně následně propuštěn na kauci. Na policii se již nedostavil a spekulovalo se o tom, že utekl do Brazílie.

Zpravodajské služby nedávno odhalily, že byl podezřelý viděn v Portugalsku a Nizozemsku, Britové na něj proto vydali evropský zatykač a nedlouho na to následovalo zařazení na stránky nejhledanějších zločinců Europolu. Muž je nyní ve vazbě a čeká na své vydání do Británie.

V adventním kalendáři Europolu se každý den objevuje krátké video o jednom z nejhledanějších zločinců v Evropě, pokaždé hledaná osoba pochází z jiné země. Video týkající se České republiky bylo zveřejněno 6. prosince a hovoří o třiačtyřicetiletém Stanislavu Seidlovi, který má na svědomí vloupání do rodinných domů a může být ozbrojený a nebezpečný.

Tagy článku