Úspěšný test nové lehké helmy pro F-35

Úspěšný test nové lehké helmy pro F-35
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační foto F-35
20 / 04 / 2016, 08:45

Podle programové kanceláře F-35 proběhl test nové helmy úspěšně, což znamená, že Pentagon bude schopen do konce roku implementovat 3 důležité opravy do vystřelovacího záchranného systému stroje.

31. března na letecké základně Holloman v Novém Mexiku se na F-35 testovala kombinace 3 řešení, které mají redukovat riziko poranění krku během vystřelení.

Jakmile bude plná škála testů dokončena, což by mohlo být do konce léta, JPO může začít provádět dvě změny na vystřelovacím sedadle a implementaci nové Generace III lehké helmy do flotily letadel F-35.

Nedávné testy prováděné s figurínou o hmotnosti 46 kg, jsou nejnovější známkou toho, že JPO může splnit svůj slib a dokončit tři konstrukční opravy do listopadu, což umožní vojenským úřadům zrušit omezení týkající se lehkých pilotů pro letouny F-35. V loňském roce server Defense News nejprve uvedl, že piloti pod 61 kilogramů byli vyloučeni z létání na páté generaci letadel poté, co testeři objevili zvýšené riziko poškození krku pro lehké piloty během vystřelení z letadla. US Air Force také uznala "zvýšenou míru rizika" pro piloty mezi 61 a 75 kilogramy.

Prototyp přilby testované minulý měsíc váží asi 2,1 kilogramu a je navržena tak, aby zmírnila některé tlaky na krk lehčích pilotů během vystřelení.

Původní helma Generace III

Gen III Helmet

Přestože test 31. března byl prvním testem nového helmy, JPO, Lockheed Martin a výrobce sedaček Martin Baker provedli nejméně sedm dalších zkoušek s nejnovější verzí sedadla, která je vybaveno dvěma úpravami, jejichž cílem je snížit riziko pro piloty. Úpravy na vystřelovacím sedadle zahrnují přepínač pro lehké piloty, který zpozdí vypuštění hlavního padáku a panel pro oporu hlavy, což je textilní panel všitý mezi padákové stoupačky, který bude chránit hlavu pilota před pohybem vzad během otevírání padáku.

Programová kancelář má naplánováno dalších 10 testů, které budou využívat kombinaci figurín s nízkými, středními a vysokými hmotnostmi.

"Tento počáteční měl test slibné výsledky a program F-35 Enterprise je na dobré cestě k upřesnění helmy do konce tohoto léta," řekl tiskový mluvčí DellaVedova serveru Defense News v pondělí. "Lehčí přilba má být přichystána do konce roku, což je v souladu s časovým harmonogramem sedadla."

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace