USS Coronado střílela na západní pobřeží USA

USS Coronado střílela na západní pobřeží USA
Autor fotografie: US Navy|Popisek: LCS 4
22 / 08 / 2015, 08:45

Loď pro boj v pobřežních vodách USS Coronado (LCS-4) dokončila palebné testy s ostrou municí na pobřežní cíle na Západním pobřeží USA.

Byla použita lodní děla Mark 46 ráže 30mm a Mark 110 ráže 57 mm gun, došlo k zásahům určených cílů na pobřeží. Děla výrobce BAE Systems Mk 110 jsou standardním vybavením lodí třídy LCS, zatímco děla Mark 46 se testují nově a budou součástí balíčku na boj s pozemními cíly.

Coronado (LCS 4) arrives in her homeport

USS Coronado (LCS-4) byla spuštěna na vodu v  roce 2012. Je to vysokorychlostní korveta, určená pro provoz v pobřežní zóně, kde je schopná plnit různé mise jako lov ponorek a boj proti malým člunům. Loď je trimaran s širší letovou palubou, než mají mnohem větší torpédoborce (šířka lodi je 31,6 metru). USS Independence nese dva vrtulníky MH-60R/S Seahawk a drony MQ-8.

USS Independence a USS Coronado

Trimaran rovněž vykazuje nízký hydrodynamický odpor, což umožňuje efektivní provoz pomocí dvou dieselových vodních trysek až do rychlosti 18 uzlů (33 km/h), a vysokorychlostní provoz pomocí vodních trysek poháněných dvěma plynovými turbínami dlohodobou rychlostí 44 uzlů (81 km/h) a na krátkou dobu i rychleji.

Výzbroj tvoří:

rakety AGM-114L/N Hellfire 
1× dělo BAE Systems Mk 110 57 mm
4× kulomet .50-cal 
1× Raytheon SeaRAM CIWS - obranný systém proti anti-lodním střelám 

Zdroj: Wikipedie, US Navy, Austal

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.