Úsvit: Koalice chce udělovat azyl i zločincům. Nechce se protivit kvótám pro imigranty

Úsvit: Koalice chce udělovat azyl i zločincům. Nechce se protivit kvótám pro imigranty
Popisek: Ilustrační foto
02 / 10 / 2015, 13:30

V ČR roste počet imigrantů, kteří se tu nekontrolovaně pohybují a nemají často co ztratit. V následujících měsících je zde velké riziko toho, že vzroste počet jimi spáchaných trestných činů.

Poslanecká sněmovna dnes projednala ve třetím čtení zákon o azylu. Poslanci Úsvitu předložili pozměňovací návrh, který zakazuje udělovat azyl imigrantů, kteří spáchali trestný čin nebo přestupek. Vládní koalice tento návrh ale nepodpořila.

„V současnosti může u nás azyl získat i osoba, která se na našem území dopustí přestupku nebo trestného činu. Tomu chceme zabránit. Nemůžeme udělovat azyl lidem, kteří nerespektují český právní řád. Vzniknou u nás ghetta stejně jako ve Francii či Švédsku, kde neplatí zákony státu a zákony muslimské komunity,“ řekl k návrh poslanec Martin Lank.

„Nesouhlas vlády je dán tím, že se nechce protivit bruselským kvótám. Kdyby platil zákaz azylu pro takové imigranty, musela by Česká republika některé z imigrantů podle tohoto návrhu odmítnout. Vládě je ale milejší poslušnost vůči Bruselu než bezpečnost občanů České republiky,“ uzavřel předseda klubu Marek Černoch.

Přetiskujeme v plném znění proslov poslance Martina Lanka v poslanecké sněmovně:

 

Rád bych tady vystoupit na obhajobu pozměňovacího návrhu pod písmenem D, který jsem předložil za klub Úsvit-Národní koalice.
V současnosti může u nás azyl získat i osoba, která se na našem území dopustí přestupku nebo trestného činu. Azylový zákon zná jedinou výjimku, kdy se azyl nemůže udělit, a to spáchání zločinů proti lidskosti nebo válečných zločinů. Tyto paragrafy měly v minulosti zabránit migraci nacistických zločinců. Dnes je situace jiná a pasáže zákona jsou zoufale zastaralé. V ČR roste počet imigrantů, kteří se tu nekontrolovaně pohybují a nemají často co ztratit. V následujících měsících je zde velké riziko toho, že vzroste počet jimi spáchaných trestných činů.

Dle našeho názoru nesmí mít nárok na azyl ten, kdo nerespektuje právní řád České republiky. To se samozřejmě vztahuje i na nelegální překročení hranice. Nemůžeme akceptovat, že nelegální imigranti úplně ignorují právní předpisy evropských zemí. Migranty, kteří nerespektují naše pravidla a zákony bychom nejenže neměli přijímat, my je ani přijímat nesmíme. Tím si jenom zaděláváme na to, že v ČR budou stejně jako ve Francii či Švédsku vznikat ghetta, kde neplatí zákony státu ale zákony místní islámské komunity.

Rád bych Vás seznámil se statistikou, kterou na svých stránkách zveřejnil před časem ekonom Pavel Kohout, které se týkají trestních deliktů přistěhovalců ve Švédsku.

Mezi rodilými Švédy je 5 % lidí se záznamem v trestním rejstříku, to je jakýsi standard pro domácí obyvatelstvo. Jak jsou na tom imigranti, kteří do Švédska přišli. Mezi imigranti z Blízkého východu mají záznam v trestním rejstříku 18,8 % z nich. Čili to je každý pátý. U Afričanů je to ještě horší. Tresné činnosti se dopustilo už 26 % z nich. Tedy už dokonce každý čtvrtý imigrant sklouzne přes hranu zákona.

Já připomínám, že jsou to čísla ze Švédska, které je daleko před námi v integraci cizinců. Přesto jsou dle této statistiky naprosto neúspěšní. Imigranti sebou zcela evidentně přinášejí skokové zvýšení kriminality. Já jsem si 100% jistý, že nelegálním imigrantům, kteří poruší zákony ČR, azyl dávat nesmíme.

Co je další krok. Je to vznik takzvaných NO GO zón. Ty existují po celé západní Evropě. Přestál tam v podstatě platit právní systém a místní úřady jsou tam ignorovány. Jen pro ilustraci je ve Švédsku by takových zón mělo být celkem 55 ve 22 městech.

Podle studie EURISLAMU, což je projekt na měření začleňování muslimu do evropské společnosti, považuje tradiční právo šária, které považuje bití žen a persekuce všech jinověrců za normu, za důležitější než zákony evropské země, kam imigrovali. Stejný výzkum také konstatuje, že tři čtvrtiny evropských muslimů jsou přesvědčeny, že existuje pouze jediná správná interpretace koránu, která by měla platit pro všechny muslimy. A konečně průzkum uvádí, že 60% evropských muslimů preferuje návrat k islámským kořenům.

Těmito čísly se Vás snažím přesvědčit, že maximálně obezřetný přístup je na místě. Imigrantům, kteří nerespektují naše zákony, azyl dávat nesmíme.

 

Tagy článku