Trpělivost u konce, Úsvit chce referendum za vystoupení z EU

Trpělivost u konce, Úsvit chce referendum za vystoupení z EU
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Tisková konference Úsvitu
03 / 05 / 2016, 16:15

AKTUALIZOVÁNO / Poslanecká sněmovna by v úterý měla začít projednávat návrh ústavního zákona o referendu o vystoupení Česka z Evropské unie. Na návrh opozičního Úsvitu to podpořilo 96 ze 169 přítomných poslanců.

Již mnoho měsíců ve Sněmovně leží neprojednaný návrh zákona o referendu, kde by občané mohli rozhodnout o odmítnutí kvót a vystoupení z EU. 

Dle dnešního BBC ve středu Evropská komise podpoří souhlas Evropské unie s bezvízovým stykem s Tureckem. To i za situace, kdy Turecko nesplňuje potřebné podmínky vyplývající z dohody mezi Bruselem a Ankarou. Komise zároveň navrhne zavedení povinných kvót na přijímání uprchlíků. Obě je pro Úsvit nepřijatelné. Proto považujeme nyní za nanejvýš aktuální následovat příkladu Maďarska a Velké Británie a obě tyto referenda vypsat,“ řekl na tiskové konferenci Úsvitu válečný veterán a předseda Úsvitu Mirek Lidinský.

Úsvit bude požadovat projednání referend v takzvaném opozičním okénku, kde vládní koalice umožňuje opozici projednání návrhů zákonů. Vláda teprve minulý týden naplnila usnesení Sněmovny, které ji zavázalo předložit stanovisko k petici požadující referendum o kvótách. Učinila tak teprve poté, co Úsvit podal na premiéra trestní oznámení za ohrožení bezpečnosti ČR kvůli bezvízovému styku s Tureckem.

„Vyjádření vlády k petici za referendum ke kvótám je plné jen prázdných frází, které mají maskovat Sobotkův strach z Bruselských elit. Naše vláda je jediná z V4 která neumí říci jasné ne Bruselskému diktátu. Premiérovo ujišťování, že další kvóty odmítne, nelze brát vážně, protože na podzim též kvóty odmítl a nyní je obhajuje,“ řekl k věci předseda poslaneckého klubu Marek Černoch.

Místopředseda klubu Martin Lank nakonec zdůraznil, že nejde o to zničit, to co je na Evropské unii dobré, ale s Velkou Británii, Maďarskem, Slovenskem a dalšími zeměmi, které mají euro-realistické vlády zastavit sebevražední proimigrační politiku bruselských elit a kancléřky Merkelové.

Zdroj: Úsvit - Národní Koalice
 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.