Úsvit podává trestní oznámení. 45 miliard pro solárníky se vyplácí nelegálně

Úsvit podává trestní oznámení. 45 miliard pro solárníky se vyplácí nelegálně
Autor: Pixabay
16 / 02 / 2016, 14:15

Strana Úsvit podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli nelegální výplatě podpory pro obnovitelné zdroje energie.

Včera byl první výplatní termín podpory pro obnovitelné zdroje energie. Podle všech dostupných informací včera státní firma Operátor trhu, podřízená ministerstvu průmyslu a obchodu, vyplatila solárním baronům nelegálně tři až čtyři miliardy korun.

„Nejde jen o tuto první splátku, podle všeho se peníze mají vyplácet i v dalších měsících. Celková škoda může být letos až 45 miliard korun. To odpovídá až 4500 korunám na každého občana České republiky, včetně dětí a důchodců, které zaplatíme navíc v ceně energie,“ řekl za Úsvit předseda Miroslav Lidinský

„Aby výplata podpory pro solárníky byla legální, musela by být schválená notifikace na tito zdroje z Bruselu. Stal se ale přesný opak. Paní Gauer z Evropské komise dne 18. ledna 2016 dopisem ERÚ jasně potvrdila, že podpora obnovitelných zdrojů v ČR není existující. Za takové situace nemůže v žádném případě Česká republika vyplácet solární dotace,“ doplnil předseda klubu Marek Černoch.  

Jan Zilvar, tiskový mluvčí

Trestní známení

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace