Utečenci si v táboře ve Vyšních Lhotách opatřovali zbraně, policie jim je zabavila

Utečenci si v táboře ve Vyšních Lhotách opatřovali zbraně, policie jim je zabavila
Autor fotografie: www.tisen.tv|Popisek: Tábor Vyšní Lhoty
25 / 09 / 2015, 13:15

V utečeneckém táboře ve Vyšních Lhotách, poblíž Frýdku Místku, si utečenci údajně opatřovali zbraně.

Redaktor serveru Tíseň.tv to zjistil z výsledků nedávné kontroly přímo v pokojích a společenských místnostech tábora. Informace byla zveřejněna včera 24. září na stránkách Tíseň.tv:

Policisté, kteří místo hlídají, byli podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové osloveni bezpečnostní agenturou najatou ministerstvem vnitra, aby společně provedli rozsáhlou kontrolu, právě na zbraně a prostředky, které mají utečenci zakázané vlastnit.

Samotná kontrola, která proběhla zhruba před měsícem odhalila část zbrání, které měli imigranti u sebe. Vinou civilního zaměstnance SUZ (Správa uprchlických zařízení), si pak po kontrole měli možnost utečenci zabavené zbraně vzít zpět.

Následně na to, odmontované  nohy od stolů a židlí, které se pomalu ztrácely ze společných místností, pak zhruba před 14 dny bezpečnostní agentura nalezla při dalších kontrolách, velmi dobře ukryté na záchodech a koupelnách.

Podle nahrávek, které má redakce k dispozici je patrné, že tyto předměty lze použít jako zbraně. Při kontrolách pak policisté našli i příborové nože, které se ztrácely z jídelny a různě upravené žiletky.

Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové jsou, takové nálezy celkem běžné. Utečenci se v podobných zařízeních snaží ozbrojovat velmi často. Proto je policie podle Rendlové při těchto kontrolách velmi důsledná. Nicméně kontroly údajně nejsou časté.

Server Tíseň.tv zveřejnil i videonahrávku, z níž je "patrné, jak ubytovaní utečenci tráví svůj volný čas hraním fotbalu, pingpongu nebo v posilovně. Tady například boxovaním do boxovacího pytle, kdy jim dokonce  vychovatel radí, jak správně boxovat. Na záběrech je také vidět nepořádek, který vytváří imigranti tím, že vyhazují dopadky z oken."

Rendlová dále uvedla, že nepokoje,které jsou běžnou záležitostí v tomto typu zařízení, nejsou vedeny proti policistům, ale utečenci se údajně perou mezi sebou. Podle serveru Tíseň.tv policie po těchto zkušenostech plánuje kontroly prostor dělat častěji.

Autor, zdroj: server Tíseň.tv

Psali jsme také:

Rvačky mezi žadateli o azyl v německém přijímacím středisku. Musela zasahovat policie

Teror v německých uprchlických táborech. Obětí jsou syrští křesťané

V Maďarsku uprchlíci volali „Allah Akbar!“ a napadali projíždějící auta.

VIDEO: Imigranti v Maďarsku prorážejí plot uprchlického tábora

Tagy článku