Útěk křesťanských uprchlíků z ČR pokračuje, odjíždí jich dalších 16

Útěk křesťanských uprchlíků z ČR pokračuje, odjíždí jich dalších 16
14 / 04 / 2016, 18:15

Po pár týdnech odjíždí dalších 16 křesťanských uprchlíků z ČR. Důvody neznámé.

Dalších 16 křesťanských uprchlíků z Iráku, které do Česka přivezl Nadační fond Generace 21 a kteří pobývali v Brně, se rozhodlo opustit Česko. Vyzvedli si od českých úřadů pasy. Fond to dnes oznámil na svém webu. Další plány skupiny prý ale nezná. Podle serveru Novinky.cz se uprchlíci údajně chystají do Německa.

Přesídlování křesťanských uprchlíků do ČR končí.

Vláda před týdnem program přesídlení iráckých křesťanů, díky němuž mělo v Česku najít nový domov 153 lidí, zrušila. Fond zatím do ČR přivezl 89 křesťanských uprchlíků. Jako první opustila ČR na začátku dubna skupina 25 lidí z Okrouhlíku u Jihlavy. Odjela do Německa. Německé úřady ji chtějí vrátit zpět do Česka. Před týdnem odletěla zpět do vlasti osmičlenná rodina z Brna. Důvodem byl stesk po domově.

"Potvrzujeme, že si dnes dalších 16 uprchlíků z Brna vyzvedlo od českých úřadů své cestovní doklady. Jejich další záměry neznáme," uvedl Nadační fond Generace 21. Dodal, že neví, kde se skupina pohybuje. O zbývajících 40 uprchlíků se chce ale dál starat, a to minimálně po celý první rok jejich pobytu v ČR. Pobývají v Praze a v Soběšovicích na Frýdecko-Místecku.

Zástupci fondu přiznávají, že se v projektu "bohužel objevily faktory", které nepředvídali. "Někteří z uprchlíků se rozhodli odejít, aniž by vyzkoušeli skutečný život v této zemi s naší podporou a mezi lidmi, kteří je byli připraveni přijmout s láskou mezi sebe. V tom jim nemůžeme zabránit," uvedl fond. Jeho tým v prohlášení napsal, že je přesvědčen o tom, že záchrana životů a aktivita Generace 21 má smysl i proto, "aby otevřela diskusi a některé věci časem vyjasnila".

Kolem iniciativy s přijetím křesťanských uprchlíků do ČR se objevují otázky a nejasnosti

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) serveru Novinky.cz řekl, že uprchlíci dostali výjezdní víza na tři dny. Server zveřejnil, že "ještě ve čtvrtek zamíří na pražské hlavní nádraží", odkud prý zřejmě chtějí odjet do Německa.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace