Útočníci na výstavu karikatur Mohameda v Texasu zastřeleni

Útočníci na výstavu karikatur Mohameda v Texasu zastřeleni
Autor: YouTube|Popisek: Střelba v Texasu
04 / 05 / 2015, 08:45

V neděli večer zaútočili dva střelci ve městě Garland, Texas na konferenční centrum, kde se koná výstava karikatur Mohameda.

Policie oba útočníky zastřelila, nejméně jeden policista byl během přestřelky zraněn. Výstavu Draw the Prophet pořádá americké protiislámské hnutí American Freedom Defense Initiative, nejlepší kresba proroka Mohameda měla obdržet cenu ve výši 10 000 amerických dolarů.

Akce se účastnil i Geert Wilders z nizozemské Strany pro svobodu. Během střelby bylo v budově přítomno asi 200 lidí, kteří byli poté evakuováni.

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace