Útočníci s výkřiky "Alláhu Akbar!" podpálili noční linkový autobus v Paříži

Útočníci s výkřiky &quote;Alláhu Akbar!&quote; podpálili noční linkový autobus v Paříži
Autor fotografie: Screenshot
03 / 08 / 2016, 14:30

Údajně muslimští výrostci zatarasili cestu projíždějícímu městskému autobusu v Paříži a podpálili ho zápalnými lahvemi, při útoku řvali "Alláhu Akhbar."

Informaci zveřejnil server israelnationalnews.com.

K útoku mělo dojít v noci ze středy na čtvrtek kolem jedné hodiny ranní v pařížské čtvrti Saint-Denis. Asi 15 mladíků přinutilo zastavit kloubový autobus linky 170 , vyhrožovali řidiči, potom rozbili okna a házeli do nich Molotovovy koktejly. Cestujícím se podařilo uniknout. Na místě zasahovali hasiči a podařilo se jim požár uhasit až třemi vodními děly. Zdroj: leparisien.fr

Starosta čtvrti Didier Paillard vyzval policii, aby do oblasti vyslala "speciální brigádu", která má zajistit oblast před stále větším vandalismem. 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.