Útočníci v Dháce byli podle ministra místní, nikoli z IS

Útočníci v Dháce byli podle ministra místní, nikoli z IS
Autor fotografie: Autor: Hafrul at ms.wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16200760|Popisek: Dháka.
03 / 07 / 2016, 12:45

Dháka - (ČTK) Džihádisté, kteří v pátek zabili 20 civilistů a dva policisty při útoku na restauraci v diplomatické čtvrti bangladéšské metropole Dháka, patřili k jedné místní extremistické skupině, nikoli k Islámskému státu (IS). Uvedlo to dnes bangladéšské ministerstvo vnitra.

"Byli členové radikální islámské skupiny Džumatul Mudžáhidín. Neměli žádnou vazbu na Islámský stát," řekl agentuře AFP ministr vnitra Madžudín Khan Alamgir. Útočníci podle něj pocházeli z lepších rodin a vystudovali dobré školy. Džihádisty se stali, "protože se to stalo módou," dodal ministr.

Skupina Džumatul Mudžáhidín (Shromáždění svatých bojovníků) je v Bangladéši zakázaná od roku 2005, kdy provedla řadu smrtelných atentátů.

Ke krvavému útoku, po kterém v zemi panuje dvoudenní státní smutek, se krátce po něm přihlásila radikální organizace Islámský stát. Bangladéšská vláda podle AFP tradičně popírá přítomnost nějaké mezinárodní islamistické skupiny v zemi, zvláště IS.

Bangladéšská policie zveřejnila jména a fotografie šesti útočníků, které zabili příslušníci protiteroristického komanda. Sedmého atentátníka, kterého zatkla, nyní policie vyslýchá.

AUTOR: ČTK 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace