Útočník napadl nožem a hořlavinou cestující ve švýcarském vlaku

Útočník napadl nožem a hořlavinou cestující ve švýcarském vlaku
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
13 / 08 / 2016, 20:00

AKTUALIZOVÁNO / Z útočníka se stal sebevrah. V nemocnici zemřel na následky poranění. Mladý muž prý neměl žádný záznam v trestním rejstříku a není vyloučeno, že za jeho činem stojí osobní problémy.

14. srpna/ ČT24 - Švýcarská policie stále nedokáže říci nic bližšího o motivu 27letého útočníka, který v sobotu ve vlaku poblíž lichtenštejnských hranic nožem a hořlavou tekutinou napadl své spolucestující. Zatím nejsou důkazy o tom, že by šlo o teroristický čin. Mladík byl zatčen a kvůli vážným popáleninám hospitalizován v nemocnici, kde následně zemřel. Stejný osud potkal i jednu z napadených žen.

13. srpna / Ženeva (Švýcarsko), ČTK - Sedm lidí zranil muž, který ve vlaku na východě Švýcarska odpoledne zaútočil na cestující zapálenou hořlavou tekutinou a nožem.  S odvoláním na tamní policii to uvedla agentura AFP. Podle švýcarských médií jsou některá zranění vážná. Motiv útoku, při kterém bylo zraněno i šestileté dítě, je zatím nejasný. "Hypotéza teroristického útoku se zdá být v této fázi "velmi, velmi nepravděpodobná," uvedl policejní mluvčí a dodal, že není vyloučen "zločin z vášně"  (zdroj: fr.sputniknews.com)

Podle webu 24heures je útočníkem 27letý Švýcar. V době incidentu byly ve vlaku desítky cestujících. Policie kantonu Sankt Gallen bez upřesnění uvedla, že útočník byl také zraněn. Kromě šestileté dívky utrpěli zranění 17letý mladík, 50letý muž a tři ženy ve věku 17, 34 a 43 let, uvedla místní agentura ATS.

Násilník založil podle policejního prohlášení ve 14:20 SELČ oheň ve vlakové soupravě u nádraží v Salez mezi obcemi Buchs a Sennwald poblíž hranic s Lichtenštejnskem. Použil k tomu zatím blíže neupřesněnou hořlavinu a cestující také napadl nožem.

Policie uzavřela oblast útoku a na místo dorazili také hasiči, tři záchranářské vrtulníky a lékařské týmy. Nádraží bylo dočasně uzavřeno a pro další dopravu cestujících se připravují autobusy. Podle prvních odhadů je výše škody na vlaku více než 100.000 švýcarských franků (asi 2,5 milionu Kč).

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace