Útočník napadl nožem a hořlavinou cestující ve švýcarském vlaku

Útočník napadl nožem a hořlavinou cestující ve švýcarském vlaku
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
13 / 08 / 2016, 20:00

AKTUALIZOVÁNO / Z útočníka se stal sebevrah. V nemocnici zemřel na následky poranění. Mladý muž prý neměl žádný záznam v trestním rejstříku a není vyloučeno, že za jeho činem stojí osobní problémy.

14. srpna/ ČT24 - Švýcarská policie stále nedokáže říci nic bližšího o motivu 27letého útočníka, který v sobotu ve vlaku poblíž lichtenštejnských hranic nožem a hořlavou tekutinou napadl své spolucestující. Zatím nejsou důkazy o tom, že by šlo o teroristický čin. Mladík byl zatčen a kvůli vážným popáleninám hospitalizován v nemocnici, kde následně zemřel. Stejný osud potkal i jednu z napadených žen.

13. srpna / Ženeva (Švýcarsko), ČTK - Sedm lidí zranil muž, který ve vlaku na východě Švýcarska odpoledne zaútočil na cestující zapálenou hořlavou tekutinou a nožem.  S odvoláním na tamní policii to uvedla agentura AFP. Podle švýcarských médií jsou některá zranění vážná. Motiv útoku, při kterém bylo zraněno i šestileté dítě, je zatím nejasný. "Hypotéza teroristického útoku se zdá být v této fázi "velmi, velmi nepravděpodobná," uvedl policejní mluvčí a dodal, že není vyloučen "zločin z vášně"  (zdroj: fr.sputniknews.com)

Podle webu 24heures je útočníkem 27letý Švýcar. V době incidentu byly ve vlaku desítky cestujících. Policie kantonu Sankt Gallen bez upřesnění uvedla, že útočník byl také zraněn. Kromě šestileté dívky utrpěli zranění 17letý mladík, 50letý muž a tři ženy ve věku 17, 34 a 43 let, uvedla místní agentura ATS.

Násilník založil podle policejního prohlášení ve 14:20 SELČ oheň ve vlakové soupravě u nádraží v Salez mezi obcemi Buchs a Sennwald poblíž hranic s Lichtenštejnskem. Použil k tomu zatím blíže neupřesněnou hořlavinu a cestující také napadl nožem.

Policie uzavřela oblast útoku a na místo dorazili také hasiči, tři záchranářské vrtulníky a lékařské týmy. Nádraží bylo dočasně uzavřeno a pro další dopravu cestujících se připravují autobusy. Podle prvních odhadů je výše škody na vlaku více než 100.000 švýcarských franků (asi 2,5 milionu Kč).

 

Tagy článku