Útočník pobodal několik lidí ve finském Turku

Útočník pobodal několik lidí ve finském Turku
Popisek: Ilustrační obrázek
18 / 08 / 2017, 16:15

Helsinky - Několik osob pobodal útočník ve městě Turku na jihozápadě Finska.

Podle agentury AP policisté jednoho podezřelého muže postřelili do nohy a následně zadrželi, dál pátrají po možných dalších pachatelích útoku. Motiv činu zatím není znám.

"Policie postřelila na noze osobu podezřelou ze spáchání trestného činu. Osoba byla zadržena. Doporučujeme, aby se lidé vyhýbali centru Turku," napsala policie na twitteru.

Podle finského listu Ilta-Sanomat utrpělo zranění šest lidí - jeden muž a pět žen. Napadena byla údajně i žena s kočárkem. Další deník Turun Sanomat uvedl, že je na místě i jeden mrtvý. Také britská zpravodajská stanice BBC informovala, že na záběrech z místa činu bylo vidět nejméně jedno tělo zakryté bílou pokrývkou.

Policie už oznámila, že v souvislosti s incidentem posílí ostrahu na letišti v metropoli Helsinkách a na finských železničních stanicích.

Podle zpravodajského serveru BBC se incident odehrál na náměstí Puutori v centru Turku.

"Vláda pečlivě sleduje vývoj událostí v Turku a probíhající policejní operaci. Kabinet se ještě dnes sejde," uvedl na twitteru finský premiér Juha Sipilä.

Finská policie ohlásila na 19:00 (18:00 SELČ) tiskovou konferenci. Přítomná bude i ministryně vnitra Paula Risikkoová.

Turku, které má asi 180.000 obyvatel, leží zhruba 150 kilometrů západně od hlavního města. Autor: ČTK

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace