Útočník pobodal oběť v americké Virginii. Snažil se jí uříznout hlavu

Útočník pobodal oběť v americké Virginii. Snažil se jí uříznout hlavu
Popisek: Wasil Farooqui
23 / 08 / 2016, 17:00

Policie zadržela dvacetiletého Wasila Farooquiho, který napadl ve virginském městě Roanoke náhodné oběti nožem a pokusil se jedné z nich uřezat hlavu.Do případu se vložila FBI, která podezřívá Farroquiho, že se svým činem inspiroval u Islámského státu.

Podle serveru ABC News měl Farroqui v minulosti odcestovat do Turecka a odtud měl ,,proklouznout" do Sýrie, aby se stal dalším z mnoha rekrutů Islámského státu.

Behem samotného útoku, který se odehrál o víkendu, měl Farooqui napadnout muže i ženu nožem a křičet přitom ,,Alláhu akbar". Vyšetřovatelé případu se domnívají, že právě muži se snažil uříznout nožem hlavu, informoval dále server ABC News.

 

Oběti Farooquiho útoku utrpěli zranění a zotavují se v nemocnici. Jestli utrpěli vážná zranění, však zdroje prozatím neuvádějí.

Muž byl ještě o víkendu zadržen ve městě Roanoke, kde si vyslechne obvinění za svůj útok.

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace